Naftová střela od Audi. Tohle TDI má přes 500 koní

Nejsilnější produkční nafťák na trhu zvládá sprint na stovku pod 5 sekund, přestože váží dvě a čtvrt tuny. Sice nejezdí "za čtyři na sto", pořád však jde o ohromující kombinaci síly a dlouhého dojezdu.
Naftová střela Audi SQ7 od ABT.
Naftová střela Audi SQ7 od ABT.
ABT

reklama

Audi SQ7 s osmiválcovým TDI o objemu čtyř litrů patří už ve standardním provedení na úplnou špičku mezi výkonnými diesely. Díky výkonu 435 koní se rozjede z nuly na 100 km/h za 4,8 sekundy a maximální rychlost je omezena na 250 km/h. Dvorní úpravce Audi a dalších koncernových aut, firma ABT, teď však nabízí ještě výrazně více při zachování všech továrních záruk. Pokud milujete silná naftová auta, lepší nabídku momentálně nikde jinde nedostanete.

Po všech úpravách má SQ7 od ABT výkon 520 koní a točivý moment celých 970 Nm, díky čemuž se sprint na stovku zkrátil na 4,6 sekundy. Podvozek byl snížen o 20 milimetrů a vedle poměrně decentních úprav vzhledu zahrnuje paket také nová 22palcová kola. Funkce Sound Control pak autu umožňuje hromově burácet, když zrovna řidič dostane chuť zlobit, nebo nehlučně plout silnicí, pokud nechce zbytečně poutat pozornost.

Pokud vás tahle nabídka zaujala, neměla by být vzhledem k ceně samotného auta ani nijak drahá, jelikož jde primárně o softwarové změny v nastavení motoru. A protože budoucnost naftových motorů v Evropě nevypadá zrovna růžově, neměli byste váhat příliš dlouho - za pár let se vám totiž může stát, že vás s takovým autem do mnoha měst vůbec nepustí.

Francouzská metropole už dieselům nefandí.

Naftová auta chtějí zakázat ve Francii, Španělsku i Řecku

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!