Nejdivnější policejní stíhačka. Má jedno místo a žádné okno

Zapomeňte na dubajskou policejní flotilu. Na ostrově Man mají policisté k dispozici jedinečný okruhový supersport s názvem BAC Mono. Nemá střechu a připomíná formuli.
Policejní BAC Mono
Policejní BAC Mono
carscoops

reklama

O tomto ostrově jste už určitě slyšeli. Právě zde se koná legendární motocyklový závod Tourist Trophy. Během něj se takřka celý ostrov promění v jednu velkou, zatraceně těžkou a velmi nebezpečnou závodní trať, na které jezdci dosahují neuvěřitelných rychlostí a často si sáhnou na úplně dno svých schopností i sil. Zajímavé také je, že na ostrově neplatí žádné rychlostní limity. Vše je jen na samotných řidičích a světe div se, ono to funguje.

BMW i8 pro Policii ČR

Teď už neujedete. Česká policie má první supersport

To, že i místní úřady jsou automobilismu nakloněny, ukazuje fakt, že ostrovní policisté si do užívání vybrali opravdu hodně speciální auto. Supersport s názvem BAC Mono je jednosedadlovým autem, které nemá ani střechu. Jeho hmotnost je 580 kilogramů a pohání ho přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,5 litru. Ten do auta dodává společnost Mountune, která ho naladila na 305 koní.

Jak už to u podobných policejních aut bývá, BAC Mono není určen primárně pro to, aby po ostrově stíhal rychle jedoucí řidiče nebo číhal za stromem s puštěným radarem. Policie ho chce využívat především jako nástroj pro zlepšení styku a komunikace s veřejností. A to se daří. Motorkáři i řidiči osobních aut jsou prý z takového policejního speciálu nadšení a často se s policisty dávají na toto téma do řeči. Lépe už vytvářet dobré vztahy mezi řidiči a policisty asi nejde. :)

reklama

reklama