Nejostřejší malé SUV. Ateca se ukázala ve verzi Cupra

Vypadá to, že španělská automobilka nakonec opravdu představí ostrou verzi svého prvního SUV s názvem Ateca. Na Nürburgringu totiž novinka pilně trénuje, a to bez špetky maskování.
SEAT Ateca Cupra
SEAT Ateca Cupra
Carspotter Jeroen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O tom, že SEAT chystá ostrou verzi Atecy se už nějaký pátek mluví. Ale samotná automobilka už dlouho na toto téma jen mlčí a všem, kteří jsou v očekávání slušné dávky výkonu ve velkém balení, před nedávnem naservírovala jen sportovně laděnou Atecu ve verzi FR. O Cupře stále ani slovo. Vypadá to ale, že z ní nesešlo, jak se někteří domnívali. Právě naopak.

SEAT byl s Atecou Cupra přistižen na Nürburgringu, kde si rychlé SUV odpracovávalo nutné kilometry v plné zátěži. Navíc už mu bylo odstraněno i maskování, a tak konečně víme, jak bude novinka vypadat. Vůz nabídne ostřeji řezané nárazníky i větší kola, pod kterými jsou vidět velké brzdy a vcelku rozměrné koncovky výfuku. Je ale možné, že auto, které vidíme na videích, ještě není úplně konečná verze. Jistě se jí ale hodně přibližuje. Podle dostupných informací bychom se uvnitř měli dočkat sportovních sedaček, které budou kombinovat kůži a alcantaru, či hliníkových pedálů.

Pod kapotou se s největší pravděpodobností usídlí dvoulitrové TSI, které známe z modelu Leon Cupra. Pro Atecu by mělo být naladěné taktéž na 300 koní, ale některé informace mluví i o výkonu 310 koní. To, jestli se Atecy Cupra dočkáme, je zatím ve hvězdách. A to alespoň do té doby, než se vyjádří přímo automobilka.

Reklama
Reklama