Nejrychlejší škodovka zvládne stovku za 5,3 sekundy

Tipujete Škodu Octavii R245? Samá voda! Nejvýkonnějším a zároveň nejrychlejším modelem domácí Škody Auto je na první pohled pohodlná limuzína, která nabízí styl, eleganci a spoustu místa.
Nejrychlejší škodovka pokoří stovku za 5,3 sekundy
Nejrychlejší škodovka pokoří stovku za 5,3 sekundy
Automann-TV

reklama

A pořádnou dávku výkonu k tomu. Už asi víte, že mluvíme o Škodě Superb Sportline, tedy o sportovní variantě vlajkové lodi mladoboleslavské značky. Ta se od standardního Superbu liší sportovním podvozkem se světlou výškou sníženou o 15 milimetrů a exteriérovými doplňky v černé barvě. I její interiér jasně říká, že tohle auto je sportovec v obleku elegána. Sedadla jsou čalouněná kůží a alcantarou a doplňuje je černý strop a ocelové kryty pedálů. Připomenout ale musíme i sportovní režim stabilizace, který se nejspíš hodil německým novinářům, kteří právě Superb Sportline vytáhli na místní dálnici.

Při rychlostním testu padla logicky volba na nejsilnější motorizaci pod kapotou. Jde o přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec, který nabízí 280 koní. V případě následujícího videa pak tento motor spolupracuje s automatickou převodovkou DSG a s pohonem všech kol. Testovací řidič využil neomezené rychlosti na německé dálnici a Superbu doslova šlápl na krk.

Škoda Octavia RS 245

Škodovka představila novou Octavii RS 245. Je nejsilnější v historii

A výsledek byl překvapením. 1,5tunová limuzína totiž podle oficiálních tabulek slibuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,8 sekundy. V praxi ale stovky dosáhla už za 5,3 sekundy. Na 200 km/h pak byla za 20,1 sekundy. Maximální rychlost se podle automobilky měla zastavit na 250 km/h, ale ručička rychloměru šla ještě o 10 km/h dál. Je ovšem nutné myslet na to, že tachometr může lehce přeměřovat. I tak je ale Superb Sportline slušná česká práce, která zjevně velmi zaujala i německé novináře. Tak to má být! :)

reklama

reklama