Největší styl. Lamborghini Countach má interiér ze zlata

Zlato, bílá kůže, růžové číslice na budících a zářivě bílé lakování. Ne, to není extravagantní tuning pro nějakého bláznivého šejka. To je Lamborghini Countach, které takto vyjelo přímo z továrny. A je na prodej.
Lamborghini Countach má interiér ze zlata
Lamborghini Countach má interiér ze zlata
www.rmsothebys.com

reklama

Než si začnete říkat, že to celé zní jako jeden přeplácaný kýč, prohlédněte si galerii. Lamborghini Countach je samo o sobě velmi extravagantní a výrazné auto a nemůžeme si pomoci, ale právě takový úlet v podobě použití zlata se k němu báječně hodí. Když vyčnívat, tak se vším všudy. Nejspíše právě tím se řídil jeho majitel, který si ho takto nechal v roce 1987 vyrobit. Podle automobilky se pak našel už jen jeden další odvážlivec, který sáhl po stejné specifikaci.

V té nechybí 24karátovým zlatem pokrytý přístrojový štít, sloupek řízení, kulisa řadicí páky, kryt motoru, prahy dveří a kliky. Exteriér pak zlato ozdobilo na koncovkách výfuku a na zlatých plaketách. Mimochodem, čísla a stupnice na budících jsou vyvedeny v růžové barvě. :)

Cena odpovídající legendě let osmdesátých

V roce 1987, tedy v roce výroby, bylo auto dodáno do USA, kde vydrželo několik let. Následně bylo prodáno do Japonska a posléze do soukromé sbírky do Nizozemí. Zde už zůstalo a jeho majitel mu věnoval opravdu důkladnou péči. Ačkoliv byl Countach ve vcelku dobrém stavu, vlastník pro něj chtěl jen to nejlepší. Poslal ho tedy na renovaci profesionálům přímo z automobilky, kteří pracují v divizi s názvem Lamborghini Polo Storico. Nikdo lepší ho do rukou dostat nemohl.

I to zvyšuje jeho už tak opravdu vysokou cenu. Tu stanovil aukční dům RM Sotheby's, který vůz v rámci aukce Villa Erba nabídne, na rozmezí mezi 475 a 575 tisíc eur. To je v přepočtu asi 12,7 až 15,5 milionu korun.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!