Nekupujte hloupá SUV, vyzývá Praha v nesmyslné kampani

Populární SUV jsou v současnosti nejprodávanější a nejrychleji rostoucí kategorií aut na světě. Vydatně do nich invstují všechny velké automobilky světa včetně Škody. Snaha pražského magistrátu tento trend zastavit s pomocí levného videa proto vyznívá dost směšně.
Nekupujte hloupá SUV, vyzývá Praha v nesmyslné kampani
Nekupujte hloupá SUV, vyzývá Praha v nesmyslné kampani
Portál Praha

reklama

Magistrát hlavního města Prahy v čele s primátorkou Adrianou Krnáčovou chce zjevně dostat z centra města auta. Ale ne všechna. Jde jim jen o vozy typu SUV, které jsou podle nich nebezpečné, zbytečně rozměrné a do města nepraktické. Proto, aby své tvrzení dokázal, nechal si úřad zpracovat video, které má takové nástrahy jízdy v SUV v centru ukázat v praxi.

Uvidíme tak velmi nervózního řidiče, kterak ve Volkswagenu Touareg marně hledá míso na zaparkování, zatímco na něj čeká jeho milá před restaurací. Řidič Volkswagenu marně krouží, píše omluvné smsky a cestou zvládne dokonce přejet malému klukovi plyšáka. A protože s tím, podle magistrátu ohromným, SUV nezaparkuje, jeho milá mu dá košem a jde na kávu s cyklistou, který nemusel hloupě dlouhé minuty hledat parkovací místo.

Paušalizace řidičů SUV za peníze daňových poplatníků

Toliko k obsahu videa. To má ukázat takového jednoho typického řidiče SUV, který zbytečně zabírá místo ostatním, menším autům. A navíc je nebezpečný dětem a o ty tu jde přeci především… Má to celé ale háček. Nebo spíše několik háčků. Tím prvním je fakt, že se přímo státní úředníci pokusili ztvárnit typického, neurvalého a zlého řidiče SUV. Tohle hloupé škatulkování jen v lidech probudí zbytečnou nevraživost a úplně zbytečně. Navíc to zkuste vysvětlit všem těm maminkám, které v různých SUV vozí své ratolesti do škol a školek. Ty si naopak pochvalují, jak z těchto aut skvěle vidí a jak se cítí bezpečně.

Je zajímavé, že se v rozpočtu najde dostatek peněz i na takovou videotvorbu. A ještě přidáme jednu maličkost, na kterou poukázal jeden z uživatelů Twitteru. Škody Superb, které magistrát používá jako služební auta, jsou delší než Volkswagen Touareg, který vystupuje ve videu. My ho ale přílišně hodnotit nebudeme. Ono to asi ani nemá cenu. Zajímá nás ale váš názor na něj. Dejte nám vědět v komentářích na facebooku.

reklama

reklama