Neopatrný řidič se zapalovačem podpálil benzínku i s auty

A tohle je přesně ten důvod, proč je na benzínkách zakázaná manipulace s otevřeným ohněm. Vždy se však najde někdo bez respektu k pravidlům a bez pudu sebezáchovy.
Palivo může vzplanout ve zlomku sekundy.
Palivo může vzplanout ve zlomku sekundy.
G9ija TV

reklama

Pokud máte alespoň základní školu, chování tohoto řidiče-pyromana pro vás bude naprosto nepochopitelné. Potřeboval zkontrolovat, zda je kanystr připevněný na střeše jeho dodávky plný paliva, ale protože do něj pořádně neviděl, rozhodl se, že si dovnitř posvítí. Zapalovačem. A přitom ještě držel v ruce tankovací pistoli ze stojanu s naftou. Experiment se podařil a muž velmi záhy zjistil, že kanystr je opravdu plný...

Protože z kanystru unikalo velké množství výparů, okamžitě po škrtnutí zapalovačem následovala menší exploze. Řidič navíc celkem pochopitelně zpanikařil a podařilo se mu odhodit hořící tankovací pistoli na další auta, která taktéž zalilo hořící palivo. To naštěstí rychle uhaslo a záhy také přispěchala obsluha s hasicím přístrojem. Štestím také bylo, že v kanystru údajně byla nafta – kdyby byl plný benzínu, mohl být výbuch ještě mnohem silnější.

Vše se událo v kazašském Tarazu poblíž hranic s Kyrgyzstánem a není jasné, zda byl při něhodě někdo vážněji zraněn.

reklama

reklama