Nesmrtelná Lada slaví 40. narozeniny speciální edicí

Zářivé barvy, chromované doplňky, luxusní interiér plný kůže a špičkových technologií. Tak vypadají speciální výroční edice u většiny automobilek. Ruská Lada to ale má na háku a zůstává věrná svému spartánskému stylu.
Lada 4x4 v provedení 40th Anniversary.
Lada 4x4 v provedení 40th Anniversary.
Lada

reklama

V roce 1977 byl ve Spojených státech představen první prototyp počítače Apple a v Rusku se zrodila Lada Niva. Obě legendy žijí dodnes, jenže zatímco produkty Applu prošly raketovým vývojem, Lada je v jádru pořád stejná. I když už se nejmenuje Niva ale 4x4. Proč také měnit něco, co tak skvěle funguje? Z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že v zemích jako je Rusko, Gruzie nebo třeba Ázerbajdžán je právě ona tím nejlepším způsobem, jak se dostat z A do B po rozpadlých cestách, bahnem a sněhem.

U příležitosti 40. výročí této ikony vyrobí automobilka přesně 1977 speciálních vozů s pořadovými čísly od 0001 do 1977. Nabídnou loga 40th Anniversary na sedačkách a blatnících, mírně vylepšený interiér s koženými sedadly, oranžové detaily na palubní desce, dvoubarevná litá kola a... a to je vlastně všechno. Jinak je to klasická Lada 4x4, kterou mezi miliony dalších snadno přehlédnete. A tak to má být, za volantem Lady jsou si všichni rovni.

Nová generace se má nicméně představit už příští rok, takže je to zajímavá možnost, jak si pořídit výjimečný kousek automobilové historie ve špičkovém provedení. 

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!