Nissan dostal čtyři turba. Extrémní japonský tuning

Japonci mají extravagantní tuning nejspíš v genech. Už jsme od nich viděli leccos, ale tahle bestie se čtyřmi turbodmychadly je asi to nejvíc, co známe.
Nissan dostal čtyři turba. Extrémní japonský tuning
Nissan dostal čtyři turba. Extrémní japonský tuning
Takuro Watanabe

reklama

Tvůrce tohoto projektu se jmenuje Takuro Watanabe. Dal by se označit za absolutního petrolheada nebo možná spíše blázna. Ale jen v tom dobrém! Stvořil totiž něco, co asi opravdu nemá obdoby. Původně šlo o Nissan Silvia S14, kterému byl pod kapotu namontován řadový šestiválec z Toyoty Supra doplněný o čtyři velká turbodmychadla. S tím pak přišlo na řadu mnoho dalších úprav, takže výsledek původní auto už moc nepřipomíná.

Ale není to na škodu! I podle majitele šlo v tomto případě hlavně o funkci, design byl až na druhém místě. A podle všeho to funguje fantasticky! Abychom alespoň nastínili to, o jak velký tuningový extrém tu jde, zmíníme, že auto má druhou škrticí klapku, kterou řidič ovládá pákou zevnitř vozu. O šíleném bodykitu asi už mluvit netřeba. Myslíme si totiž, že jakýkoliv popis je tu zbytečný. Video mluví samo za sebe. Takura se svým projektem vyrazil a závodní trať. I když měl nejdříve několik technických problémů, nakonec vyjel. A stálo to za to!

reklama

reklama