Nohu z plynu. Na D1 začalo nové úsekové měření rychlosti

Silničáři nainstalovali nové kamery pro úsekové měření rychlosti na nejvytíženější české dálnici. Dohlížet budou nad tím, aby řidiči dodržovali rychlostní omezení. Provoz radarů byl spuštěn už během víkendu.
Mýtná brána na dálnici D1.
Mýtná brána na dálnici D1.

reklama

Kamerový systém bude měřit rychlost mezi 47. a 56. kilometrem, tedy na úseku mezi Psáři a Souticemi. Je to místo, kde již začala rekonstrukce dálnice a rychlost je zde snížena na 80 km/h. Pokud zde pojedete rychleji, než je dovoleno, kamery vaši rychlost zaznamenají a následně odešlou policii. Ta po vyhodnocení věc předá úředníkům z Vlašimi, kteří vám pošlou vyměřenou pokutu.

Radarů na D1 bude přibývat

Ředitelství silnic a dálnic má však v plánu nákup dalších kamer. Už v létě by tak mělo začít měření rychlosti na dalších čtyřech úsecích věčně opravované dálnice D1. Podle dostupných informací by mělo jít o úsek mezi 34. a 41. kilometrem, tedy mezi sjezdem na Ostředek až po Šternov, úsek mezi 75. a 81. kilometrem, tedy mezi Měřínem a Velkým Meziříčí, úsek mezi 112. a 119. kilometrem tedy mezi Jihlavou a Velkým Beranovem a nakonec mezi 134. a 141. kilometrem, tedy mezi Měřínem a Velkým Meziřícím.

Přijde vám tohle měření zbytečné, když všechny opravované úseky jsou většinou beznadějně ucpané? Policie i ŘSD si ho ale naopak chválí. Řidiči si prý v těchto místech víc hlídají rychlost a díky tomu ubylo nehod. Tak si raději dávejte pozor.

reklama

reklama