Nová Insignia v plné kráse. Opel zveřejnil oficiální fotky

Po včerejším neplánovaném odhalení nového Opelu Insignia nezbylo automobilce nic jiného, než rychle přijít s vlastními fotkami. Podívejte se, jak bude sportovnější Insignia vypadat.
Elegantní tvary nové Insignie.
Elegantní tvary nové Insignie.
OPEL

reklama

Výrazně delší, o něco nižší a o hodně lehčí Insignia pro příští roky se představuje. Oficiální premiéru sice bude nový model mít až v březnu na autosalonu v Ženevě, po úniku špionážních fotografií však automobilka přispěchala s prvními obrázky. Potvrzuje se, že vůz dostane elegantnější a atletičtější tvary i splývavou záď.

Oproti předchozí generaci vůz povyrostl, celkově je o více než 5 centimetrů delší a o centimetr širší. Je ale také o 3 centimetry nižší s ohledem na dynamičtější design. Rozvor se zvětšil rovnou o 9 centimetrů, což slibuje více místa ve zcela novém interiéru. Hmotnost se naopak snížila o velmi výrazných 175 kilogramů díky použití lehkých materiálů, což znamená lepší jízdní vlastnosti a spotřebu.

Pokud jde o motory, základem má být nový přeplňovaný agregát 1,5 litru, který nahradí stávající jedna čtyřku. Vrcholné provedení Grand Sport s pohonem všech kol pak bude pohánět dvoulitr o výkonu 247 koní spojený s osmistupňovým automatem.

Automobilka nicméně zatím nezveřejnila fotky kombíku Sport Tourer, který už byl špionážními fotografy také přistižen v ulicích zcela bez maskování. Na jeho tvary se tak můžete podívat v našem včerejším článku, zachyceny jsou velice dobře:

Nový Opel Insignia pro rok 2017.

Nový Opel Insignia odhalen. Prohlédněte si kombi i sedan

reklama

reklama