Nová Škoda Karoq odhaluje své tvary i interiér, podívejte se

Krátce před světovou premiérou zveřejňuje česká automobilka první záběry svého nového kompaktního SUV s názvem Karoq. Podobně jako větší Kodiaq má výrazný vzhled a design se opírá o krystalické prvky.
Škoda začíná odhalovat nástupce Yetiho, kompaktní SUV Karoq.
Škoda začíná odhalovat nástupce Yetiho, kompaktní SUV Karoq.
Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Příď zaujme výrazným trojrozměrným designem. Mřížka chladiče s dvojitými vertikálními lamelami je orámovaná chromovanou lištou a má lichoběžníkový tvar, typický pro vozy české značky. Vzhled světlometů opět našel inspiraci v tradičním umění českých sklářů. Vnitřní část dělených zadních skupinových svítilen v charakteristickém tvaru C je integrovaná do výklopné zádě a najdete zde LED diody pro koncová, brzdová imlhová světla.

Malý stěhovák

Kompaktní SUV má délku 4 382 mm, šířku 1 841 mm a výšku 1 605 mm. Rozvor náprav 2 638 mm (u verze s pohonem všech kol 2 630 mm) naznačuje velkorysý vnitřní prostor. Zavazadlový prostor má v pětimístném uspořádání interiéru základní objem 521 litrů, při sklopených zadních sedadlech vzroste objem pro zavazadla na 1630 litrů.

S volitelně dodávaným systémem zadních sedadel VarioFlex je základní velikost prostoru pro zavazadla variabilní a pohybuje se od 479 do 588 litrů. VarioFlex se skládá ze tří samostatných, individuálně nastavitelných sedadel, která lze v případě potřeby vyjmout z vozu. Maximální využitelný objem zavazadlového prostoru při dvoumístné konfiguraci interiéru a po vyjmutí sedadel činí 1 810 litrů.

Nový interiér

V interiéru je zcela nově koncipovaná přístrojová deska, horizontálně rozdělená dekoračními prvky na mohutnější horní a menší spodní část. Toto rozdělení vyniká zejména na velkých plochách na straně spolujezdce. Čtyři velké výdechy ventilace jsou orientované vertikálně, dva z nich bezprostředně sousedí s vysoko v zorném poli umístěným velkoplošným kapacitním dotykovým displejem ve skleněném designu.

Ambientní LED osvětlení je další novinkou v interiéru. Mimořádně tenké světelné vodiče na horním okraji každé ze čtyř dveřních lišt a analogické LED prvky integrované do dekoračních prvků v palubní desce vytvářejí luxusnější atmosféru na palubě. Řidič může regulovat intenzitu a také přepínat mezi deseti různými barevnými odstíny.

Ještě letos

V rámci Strategie Škoda 2025 bude značka v následujících letech rozšiřovat modelovou paletu o nové modely. V centru pozornosti je přitom zejména rozšíření nabídky modelů SUV. Model Kodiaq vstoupil nedávno na trh jako první velké SUV značky a Karoq představuje další milník. Nové kompaktní SUV bude mít světovou premiéru 18. května ve Stockholmu, uvedení na trh je naplánováno na druhou polovinu roku 2017.

Reklama
Reklama