Nové BMW M5 dostane 600 koní a vypínatelnou čtyřkolku

BMW poslední dobou ukazuje jednu novinku za druhou, ale chystaná M5 patří mezi ty nejpovedenější. Bude totiž velmi výkonná, technicky dokonalá a garantujeme vám, že ji budete chtít.
BMW M5
BMW M5
BMW

reklama

Jde již o šestou generaci zatraceně rychlého mnichovského auta, které sice dostane pohon všech kol xDrive, ale lze z něj stisknutím jediného tlačítka udělat ostrou zadokolku. Jízdní režim Sport totiž preferuje jen zadní nápravu a podle videa, na kterém se M5 představila v efektních driftech, to funguje báječně. Ačkoliv nejde o žádného drobečka, zadkem hází lépe než leckterá brazilská tanečnice samby.

Naftová střela. Nové BMW M550d má čtyři turba

Naftová střela. Nové BMW M550d má čtyři turba

Pod kapotou bude přepracovaný přeplňovaný osmiválec o výkonu přibližně 600 koní a s točivým momentem 700 Nm. Přibližně proto, že BMW zatím výkon oficiálně nechce potvrdit. Ani oficiální zrychlení z 0 na 100 km/h zatím nebylo potvrzeno, ale právě díky pohonu všech kol by se mělo pohybovat maximálně kolem 3,5 sekundy.

Těch několik málo informací, které automobilka zveřejnila, mluví také o inovovaném head-up displeji, který nabídne lepší grafiku, vylepšených funkcích navigace a o 70 procent větší zobrazovací ploše. Design auta by pak měl být odvozený od standardní řady 5, ale pochopitelně se dočkáme několika, nejspíše karbonových, detailů a vylepšení. Úplné odhalení nového BMW M5 se dočkáme snad už během několika nadcházejících měsíců. A my už se moc těšíme!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!