Nové kompaktní SUV od Škodovky se jmenuje Karoq

V nabídce značky nahradí Škoda Karoq model Yeti, ale automobilka zatím jeho reálnou podobu schovává pod nánosem kamufláže. Nabídne pohon všech kol i vyspělé technologie.
Nová Škoda Karoq
Nová Škoda Karoq
Škoda Auto

reklama

Novinka slibuje o 40 mm větší šířku v úrovni loktů a o 69 mm větší prostor před koleny cestujících vzadu než v modelu Yeti. Zavazadlový prostor má podle konkrétního provedení zadních sedadel objem 479 až 521 litrů, po sklopení sedadel naroste na 1810 litrů.

Pod kapotou najdeme dvě benzinové a tři naftové jednotky. Základní motorizací je litrové TSI. Namísto 1.4 TSI už přichází očekávaná novinka v podobě 1.5 TSI s odpojováním válců při částečném zatížení. Na výběr bude mezi manuální šestistupňovou a automatickou sedmistupňovou převodovkou, kombinovaná spotřeba se má pohybovat okolo 4,5 l/100 km.

Naftové agregáty zastupují dvě dvoulitrové TDI, které jsou naladěné na 110 a 140 kW. Nechybí ani diesel 1,6 TDI, který nabízí výkon 85 kW a kombinovanou spotřebu 4,5 litru. Nejsilnější dieselový agregát se pak bude dodávat pouze s pohonem všech kol a sedmistupňovým automatem.

Škoda Superb SportLine v barvě Dragon skin.

Škoda slaví. Vyrobila už milion Superbů

Vpředu je zavěšení tvořeno konvenčními tlumičovými vzpěrami. Zadní náprava je v základu vlečená, ale čtyřkolky mají standardně čtyřprvkové zavěšení. Pohon všech kol u verzí 4×4 zajišťuje samozřejmě elektronicky řízená lamelová spojka, umístěná u zadní nápravy.

Bezpečnostní a asistenční systémy

Novinka nabídne například hlídání slepého úhlu, adaptivní tempomat ACC nebo rozpoznávání dopravních značek. Karoq se také sám udrží v jízdním pruhu nebo řidiče při couvání upozorní na provoz za vámi. Nechybí Emergency Call, který se sám aktivuje, jakmile zasáhne jeden ze zádržných systémů. Karoq také nabídne vzdálený přístup k vozu prostřednictvím mobilního telefonu. S funkcí Remote Access získáte informace o stavu palivové nádrže, aktuální parkovací poloze, můžete zapnout klakson nebo zkontrolovat, zda jsou zavřená všechna okna.

Konečnou podobu nového Karoqu odhalí Škoda Auto během následujících týdnů. Objednávky začnou prodejci přijímat již začátkem léta. Výroba se rozběhne během prázdnin a na silnicích by se první vozy měly objevit na koncem září.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!