Nový crossover od SEATu má nahradit Škodu Fabia kombi

Ačkoliv bude mít tato novinka premiéru až na podzim na autosalonu ve Frankfurtu, s předstihem unikla na internet její grafická podoba. Na jejím základě se navíc dočkáme i nové škodovky s podobnými proporcemi.
Nový crossover od SEATu
Nový crossover od SEATu
Autocar

reklama

Už víte, že takřka stejný malý crossover plánuje i domácí automobilka Škoda a také Volkswagen. Zatímco ale v případě škodovky se o jméně jen spekuluje a Volkswagen nad ním ještě ani nepřemýšlí, SEAT svou chystanou novinku již pojmenoval – jako Arona. Ta má v modelové paletě nahradit Ibizu ST. Prakticky stejně bude postupovat Škoda Auto, která tímto crossoverem nahradí Fabii kombi.

Pokud stále tápete a nevíte, co si vlastně pod označením crossover představit, pak máme jednoduché vysvětlení. V případě SEATu si představte Ibizu, lehce jí zvyšte podvozek a přidejte pár designových kudrlinek. A výsledek je na světě. Stejně bude postupovat i škodovka a Volkswagen. Proč také měnit něco, co má úspěch, když to stačí jen lehce upravit. :) K tomu můžeme počítat jen s pohonem předních kol, klasickou paletou motorizací, tříválce nevyjímaje, ale také s menším vnitřním prostorem, kterému ubere právě moderní design.

Nový crossover od SEATu
Autor: MQB-Coding & Retrofit Nový crossover od SEATu

Na jednu stranu tomu rozumíme, ale na tu druhou je to věčná škoda. Chtělo by to trochu změnu, přidat trochu jedinečnosti a nebát se experimentovat. Vždyť takhle nebudeme vědět, jestli na parkovišti vedle nás stojí Volkswagen, Škoda nebo SEAT.

Nový crossover od SEATu
Autor: MQB-Coding & Retrofit Nový crossover od SEATu

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!