Nový Ford F-150 Raptor poprvé v historii pojede na naftu

Ford na detroitském autosalonu představil několik novinek. Málokterá ale zaujala tolik, jako facelift nejoblíbenějšího pickupu planety F-150 v provedení Raptor. Poprvé v historii totiž bude spalovat naftu.
Nový Ford F-150 Raptor
Nový Ford F-150 Raptor
FORD

reklama

Modelový rok 2018 poznáte nejlépe podle přepracované přední části. Pořád je mohutná a pořád straší malé děti ze snů, ale dostala lehce uhlazenější masku chladiče. Proměnou prošly i světlomety, které právě na masku plynule navazují. V přední části hodně zaujme i přepracovaný nárazník. V zadní části se Ford soustředil na víko korby a světla, která mají novou optiku. Designovou nabídku doplňuje šest nových litých kol, která půjde objednat v rozměrech od 17 do 22 palců.

 

V automobilce se hodně pracovalo také na interiéru. Už to není jen strohý pracovní nástroj. Krom pohodlnosti dostal Raptor do vínku také chytrost. Nabízí totiž možnost připojení na internet přes 4G LTE síť a následně WiFi hotspot pro až deset přenosných zařízení. K tomu všemu pickup nabízí multimediální systémy SYNC a SYNC 3, které jsou vybaveny rozhraním Apple CarPlay i Android Auto. V automobilce k tomu ještě přidali mnoho různých asistentů a pomocníků. Jen namátkou třeba panoramatický kamerový systém, přednárazový systém s detekcí chodců, adaptivní tempomat nebo systém udržování v jízdním pruhu.

Tou největší novinkou je ale nabídka třílitrového naftového agregátu s označením Power Stroke. Jde o první diesel v historii tohoto původně pracovního nástroje. Novinkou je také jeho kombinace s desetistupňovou automatickou převodovkou. Ale nebojte, Ford nezapomíná ani na pravověrné milovníky klasických benzinových motorů. V plánu je tak verze 2,7 EcoBoost a také 3,5 EcoBoost. Nicméně se proslýchá, že naftovým agregátem tahle malá revoluce nekončí. Ford začíná myslet ekologicky a právě F-150 Raptor a ikonický Mustang možná v blízké budoucnosti dostanou čistě elektrický pohon. Ne, neděláme si legraci.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!