Nový Mustang oficiálně. Zkazili ho, nebo vylepšili?

Jen co se objevily první obrázky modernizovaného Fordu Mustang, začala velkolepá hádka. Jedněm připadá, že nová příď vypadá naprosto strašlivě, druhým zase, že to vůbec není tak špatné.
Upravený Mustang sbírá smíšené ohlasy.
Upravený Mustang sbírá smíšené ohlasy.
FORD

reklama

Podle nás to ve skutečnosti není tak zlé. Pravda, první uniklé fotky vozu zrovna nelichotily, obzvlášť při pohledu přímo zepředu. Jenže ten ve skutečnosti hodně klame a jak můžete posoudit v galerii, jako celek už auto vypadá mnohem lépe. Zejména boční prolisy v nárazníku a vystupující maska dodávají autu mnohem ostřejší a agresivnější rysy. Třeba nám vynadejte, ale nám se to vlastně docela líbí. Co si myslíte vy?

Konec šestiválce a nová převodovka

Facelift se netýká jenom vzhledu, přestože o něm se zřejmě bude mluvit nejvíc. Do Mustangu totiž zamíří i úplně nová desetistupňová převodovka. Nicméně pokud stejně jako my nejvíc toužíte po verzi s pětilitrovým osmiválcem a manuálem, asi vás špičkový automat moc zajímat nebude. Mnohem zajímavější je informace, že manuální převodovka se nyní pojí s novou a výrazně vylepšenou spojkou.

Z nabídky motorů definitivně vypadl poněkud nadbytečný šestiválec, jehož úlohu čtyřválec 2,3 EcoBoost zastává víc než dostatečně a Ford už tedy nemusí nic předstírat. Oba zbývající motory se dočkají dílčích vylepšení, jejichž výsledkem má být i více výkonu a točivého momentu. O kolik přesně, to zatím automobilka neprozradila. Úpravy se nevyhnuly ani podvozku, kde najdeme nové tlumiče a stabilizátory pro ostřejší reakce. Jako příplatek je poprvé k dispozici adaptivní podvozek MagneRide.

Méně tvrdých plastů

I když se většina diskuzí točí kolem nového nárazníku, nová jsou také přední a zadní světla, větší maska, přepracovaná kapota, zadní difuzor nebo křídlo pro osmiválcovou verzi GT. Oživení se dočkal také interiér, kde je nyní více kvalitních materiálů a celkově má premiovější vzhled. Ve Spojených státech bude model představen letos na podzim, jistě se tedy brzy dočkáme dalších detailů.

reklama

reklama