O tenhle vrak se lidé perou. Stojí absurdní peníze

Nejen vzácná sportovní auta se dnes dají prodat za statisíce nebo miliony prakticky v jakémkoliv stavu. Oblíbený Volkswagen Bus se stal designovou ikonou a jeho ceny tomu odpovídají.
Nejen vraky supersportů stojí statisíce.
Nejen vraky supersportů stojí statisíce.
ebay

reklama

Nedávno jsme vám ukazovali případ totálně zdevastovaného Jaguaru s milionovou hodnotou. Nejen exkluzivní sporťáky jsou však v současnosti díky mimořádnému zájmu bohatých investorů v aukcích na roztrhání. Dlouhodobě se mimořádné popularitě těší také Volkswagen Bus, který si mnoho lidí spojuje hlavně se svobodou, hnutím hippies nebo Johnem Lennonem. Při dnešních cenách by si ho však mladí volnomyšlenkáři mohli dovolit jen těžko.

Šrot v ceně nového auta

Na serveru eBay je aktuálně k mání mimořádně rozpadlý kousek. Prodávající ho nabízí jako "použitý", to je ale dost velký eufemismus. Prakticky všechny komponenty jsou zralé na výměnu, podlaha se kompletně rozpadla, interiér téměř neexistuje. Vůz z roku 1962 se 23 okny navíc prošel v 70. letech různými úpravami, jak naznačují sportovní kola se širokými blatníky nebo stahovací střecha.

Prodejce láká na fakt, že špičkové kousky se dnes prodávají i za 150 až 200 tisíc dolarů (až 5 milionů korun), k těm má ovšem tento stroj světelné roky daleko. I tak však zájem rozhodně není malý. Inzerát má už téměř 60 příhozů a aktuální cena už přesáhla 10 tisíc dolarů, tedy čtvrt milionu korun. 

 

Pozůstatky Jaguaru E-Type z roku 1962.

Rez nad zlato. Tenhle vrak stojí hodně přes milion

reklama

reklama