Octavia versus Audi. Skvělé zvládnutá honička českých policistů

Policejní honičky jsou i na našem území poměrně časté. Jedna z posledních se odehrála v okolí Liberce a tentokrát má celkem šťastný konec. Ukazuje navíc, že přinejmenším někteří naši policisté si i za volantem obyčejných Octavií umí slušně poradit.
Skvělé zvládnutá honička českých policistů-ilustrační obrázek
Skvělé zvládnutá honička českých policistů-ilustrační obrázek
https://i.ytimg.com

reklama

Policejní honičky končí často rozbitým policejním i ujíždějícím autem, ohrožením několika nevinných civilistů nebo i zraněním příslušníků. Ta, kterou předvedli liberečtí policisté, je ale jiná. Ukazuje totiž, že vyčkávat, dobře si najíždět zatáčky a na zásahu se domluvit s kolegy je sice zdánlivě jednoduchý, ale velice účinný a poměrně bezpečný postup.

Policistům se rozhodl ujíždět zdrogovaný řidič, který neměl problém se zákonem poprvé. Ujížděl vcelku dlouho a ve vysoké rychlosti měl navíc výhodu silnějšího, i když staršího vozu. Ale policista v Octavii, která celou situaci natáčela, prokázal celkem slušné řidičské schopnosti. Zatáčky si efektivně a bezpečně zkracoval a Audi se zvládal držet. Navíc neprováděl žádné zbytečné akce ve stylu Kobry 11, ale vyčkával na posily.

Když pak tato dvě auta dojela další policejní hlídka, domluvili se policisté a na zásahu. Druhé policejní auto do ujíždějícího Audi lehce drclo, což ho ve vysoké rychlosti odhodilo do příkopu. Policisté zvládli své auto v pohodě udržet na silnici a posádku Audi bez problému zatknout. My jen dodáme, že takto má vypadat ukázková policejní honička. Hezká práce! Je nám ale líto majitele Audi, kterou zfetovaný zlodějíček před jízdou ukradl. Své auto zpátky v pořádku zjevně nedostane.

reklama

reklama