Odvážně upravený Mercedes G je sen každého playboye

Německá firma G-RAID si posvítila na nesmrtelné Géčko a udělala z něj offroadové monstrum bez střechy. Pokud patříte mezi obdivovatele Nicka Slaughtera z Vražedného pobřeží, tohle je auto pro vás.
Mercedes G 400 CDI Cabriolet
Mercedes G 400 CDI Cabriolet
G-RAID

reklama

Mercedes třídy G má za sebou velmi zajímavou historii. Sloužil v armádách různých států, jezdí s ním celebrity a v terénu je už roky nezastavitelný. Sama automobilka ho s gustem čas od času upravuje, však si vzpomeňte na nedávno představené G650 Landaulet. Bez střechy, respektive bez její části, ale automobilka Géčko vyráběla už v letech 2000 až 2006, a to pod názvem G 400 CDI Cabriolet.

Vypadá sice trochu jako papamobil, ale o to víc nás baví. G-RAID autu s plátěnou zadní částí střechy totiž přidali portálové nápravy Tibus Portal Axles, takže výsledek je hodně podobný velmi extravagantnímu G 4×4². A právě kombinace hranatosti, plátěné střechy a brutálně zvýšeného podvozku je něco, co prostě budete chtít. Pokud byste ještě náhodou váhali, pak dodáme, že pod kapotou je čtyřlitrový naftový osmiválec, který na všechna kola posílá 250 koní a 560 Nm. Prodejce cenu nezveřejnil, prý je ochoten ji sdělit na vyžádání.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!