Okruh Nürburgring koupil výrobce autodílů

Jeden z nejznámějších evropských automobilových okruhů byl v insolvenci. Hledal se kupec. Včera odpoledne padlo rozhodnutí – okruh kupuje německý výrobce automobilových dílů Capricorn.
Nürburgring
Nürburgring
Oficiální zdroj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tahle zpráva je jak blesk z čistého nebe. Kolem Nürburgringu se velmi dlouho nic nedělo. Měsíce se čekalo, co věřitelé, kteří už nechtěli čekat na zázrak, připraví za nabídky pro nové majitele. Také se čekalo, kdo nový majitel bude. Mluvilo se například o německém autoklubu ADAC. Po jeho nedávném skandálu s ovlivňováním počtu lidí v anketách, ovlivňování hlasování a bůhví čemu ještě ale tahle možnost velmi rychle padla. Také se spekulovalo o velkém šéfovi F1 Bernie Eccelstonovi. Ten to oficiálně odmítl jako špatný nákup.

Byla otázka, kdo by si mohl dovolit koupit okruh, kam německé Porýní-Falcko investovalo postupně 350 milionů eur jako do největšího zábavního parku v Německu. Okruh, kde se jezdí i závody Formule 1, však peníze nikdy zpět nevrátil. A investorům (hlavně EU), kterým se neustále předkládaly optimistické vize budoucnosti, nakonec došla trpělivost. Poslali Nürburgring do konkurzu.

Nejznámější pohled na tzv Severní smyčku nürburgringu
Nejznámější pohled na tzv Severní smyčku nürburgringu
Oficiální zdroj

Hlavně závody

Nový majitel – společnost Capricorn, se chce věnovat hlavně závodům. Serepetičky kolem chce omezit. Takže například rekreační park „Zelené peklo“ společně s nedávno otevřenou horskou dráhou Ring Racer tak pravděpodobně bude uzavřeno a rozebráno. Robertino Wild, majitel Capricornu, uvedl, že takové aktivity se neslučují s jeho plány.

Capricorn samozřejmě ještě nemá okruh v kapse. Vše musí povolit německé úřady. K převzetí by mělo dojít 1. 1. 2015. Takže všechny závody, které jsou na letošní rok nasmlouvány, se jednou.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama