Osmé Rychle a zběsile vydělalo nejvíc v dějinách filmu

Akční film Rychle a zběsile 8 je v kinech teprve pár dní, ale už utržil tolik, kolik jiné filmy nevydělají ani po měsíci. Dokonce jen během víkendu překonal historické maximum výdělků, které doposud držely Hvězdné války.
Osmé Rychle a zběsile vydělalo nejvíc v dějinách filmu
Osmé Rychle a zběsile vydělalo nejvíc v dějinách filmu
Universal pictures

reklama

Je jedno, jestli jste věrnými fanoušky filmové ságy Rychle a zběsile, nebo nejste. Dnes už zesnulý Paul Walker, Vin Diesel a partička sexy slečen v čele s Michelle Rodriguez způsobili s první dílem, který spatřil světlo světa v roce 2001, velkou tuningovou a petrolheadskou revoluci. To se jim rozhodně upřít nedá. První dva díly jsou většinou milovníků aut označovány jako ty nejpovedenější. Od třetího dílu jde prý kvalita strmě dolů.

Ale herci i producenti musí být něčím živi, a tak se točí dál. Osmý díl už ale není moc o autech, tuningu nebo srazech. Jde spíše o efektní akční podívanou, která je plná výbuchů a náročných kaskadérských scén. Těžko tedy říct, jestli film láká milovníky akce, nebo ty, kteří s ním vzpomínají na své mládí a tuningové začátky.

Akce i autařská podívaná. Rychle a zběsile 8 přijíždí!

Akce i autařská podívaná. Rychle a zběsile 8 přijíždí!

Rekordní částka v rekordním čase

Všichni tito návštěvníci se ale každopádně během uplynulého víkendu postarali o rekordní zisk filmu. Celkem diváci nechali jen za tento film 532,5 milionu dolarů, tedy v přepočtu asi 13,4 miliardy korun. Ačkoliv byste si možná mysleli, že větší část z těchto peněz mají na svědomí diváci z Ameriky, prvenství drží Čína. Jen tady totiž za lístky diváci dali 190 milionů dolarů, což stačilo ke stanovení nového hollywoodského rekordu.

Doma, tedy v Americe, zvládl za první promítací víkend vydělat 100,2 milionu dolarů, což je asi 3,7 miliardy korun. Ani u nás si film nevedl vůbec špatně. Přišlo na něj 113 tisíc diváků, kteří za lístky utratili takřka 18 milionů korun. A pro srovnání. Již zmíněné Star Wars, konkrétně díl s názvem Síla se probouzí, zvládly za stejnou dobu vydělat „jen“ 529 milionu dolarů, což je v přepočtu asi 13,3 miliardy korun.

reklama

reklama