Parádní Huracán lyžařské hvězdy je nejrychlejší v Evropě

Je snad mezi vámi někdo, kdo nikdy neslyšel o Jonu Olssonovi? Tenhle chlapík sice vyniká ve sjezdovém lyžování, ale petrolheadi ho znají spíš pro jeho svérázný vozový park.
Parádní Huracán lyžařské hvězdy je nejrychlejší v Evropě
Parádní Huracán lyžařské hvězdy je nejrychlejší v Evropě
Jon Olsson

reklama

Jeho Lamborghini speciálně upravené na zasněžené sjezdovky určitě znáte. Nás ale více zaujal příběh jeho bývalé Audi RS6, ze které po takřka filmovém akčním příběhu zbylo jen ohořelé torzo. Možná i proto se Jon prý chce ubírat klidnější a luxusnější cestou. Ale ještě nám dluží představení jedné své italské placky, kterou před námi doposud tajil.

Jde o Lamborghini Huracán, které si nechal upravit přesně do svého stylu. I když prý ale původně měl s autem plány trochu jiné. Chtěl totiž postavit opravdové monstrum, které by na silnicích děsilo svým vzhledem i zvukovým projevem. Nakonec prý ale usoudil, že lepší bude mít Lambo, které bude alespoň trochu použitelné takřka na každý den.

I tak se ale při úpravách celkem vyřádil. U firmy Stertman Motorsport nechal namontovat pořádný kompresor, který zde také nastavili. Výsledný výkon zatím nikdo neprozradil, ale prý je to víc, než většinou mívají podobné úpravy. A co víme, ty se často chlubí výkonem přesahujícím 800 koní. Podle hrdého majitele má jít o nejrychlejší Lamborghini Huracán v Evropě, jehož výkon ale terve bude změřen. Jon prý už ale zkoušel zrychlení ze 100 km/h na 200 km/h, které se mělo odehrát za 5,3 sekundy. Jen pro zajímavost, Veyron to zvládá za 5 sekund…

A nezůstalo jen u motoru. Přibyl také upravený podvozek od K&W a také brzdy. Tedy ty spíše ubyly. Jon nechal standardní karbon-keramické vyměnit za obyčejnější. To proto, že s autem hodlá jezdit po horách a nízké teploty těm speciálním nedělají dobře. Hlavně ale musíme zmínit tu skvělou rakev na lyže, kterou jako obvykle nechal umístit na střechu. Na míru ji vyrobila firma 56Nord a Jon v ní bude opravdu převážet lyže a veškeré sjezdařské vybavení. :) Prostě styl!

reklama

reklama