Parádní mobilní chata od Land Roveru se vejde do kufru

Zapomeňte na stany, tohle má styl! Zatímco většina automobilek před Vánocemi vypustí do světa nějakou tu přeslazenou reklamu plnou světel a cukroví, Land Rover na to šel jinak. Představil speciální mobilní chatku do zimy.
Parádní mobilní chata od Land Roveru se vejde do kufru
Parádní mobilní chata od Land Roveru se vejde do kufru
Land Rover

reklama

Land Rover chce prý potěšit toho, kdo má o vánocích nejvíce práce, tedy Santu Clause. Podle zástupců značky by se mu právě v tomto období jistě hodil mobilní příbytek. Proto vymysleli speciální chatičku, která je plně rozkladatelná a navíc se bez problému dá odvézt v kufru modelu Discovery Sport.

Je postavena z materiálů, které odolají i teplotám 20°C pod bodem mrazu a vejdou se do ní pohodlně dvě dospělé osoby. Na střeše má solární nabíječku, která se stará o přísun energie do 12V zásuvky, která v chtě je. Do té pak není problém zapojit světla nebo rychlovarnou konvici na horký čaj.

Mobilní přístřešek je řádně otestovaný. Do divočiny ho vzal Kenton Cool, tedy dobrodruh, který už dvanáctkrát zdolal Mount Everest. Podle něj je chatka překvapivě robustní a proto se hodí i pro opravdu odlehlá místa. Přitom je celá konstrukce velmi chytře řešena, takže ji složí i méně zdatní jedinci. Pokud je to ale příbytek pro Santu, možná to měl Land Rover dotáhnout k dokonalosti a postavit i malé stáje pro Rudolfa a jeho kamarády. I tak ale chválíme za vskutku hezký nápad. :)

reklama

reklama