Petr Fulín má nové auto a pro Česko chce evropský titul

Petr Fulín je dvojnásobný vicemistr v evropském poháru cestovních vozů FIA ETCC a dvojnásobný držitel Zlatého volantu. Už tento víkend odstartuje v italské Monze novou sezónu ETCC, kterou zahájí s ostrým SEATem Leon Cup Racer.
Petr Fulín má nové auto a pro Česko chce evropský titul
Petr Fulín má nové auto a pro Česko chce evropský titul
Petr Fulín/SEAT

reklama

Na Petra, respektive jeho velmi osobitý a velmi odvážný styl, si jistě pamatujete. Ukazovali jsme vám jeho neuvěřitelnou stíhací jízdu, kterou předvedl v loňském roce při závodu na Slovakiaringu. Letos sedlá nový SEAT Leon Cup Racer TCR a znovu bude o titul válčit pod barvami španělské automobilky SEAT.

Závodní vůz v novém designu je poháněn přeplňovaným dvoulitrovým motorem 2.0 TSI o výkonu 330 koní, který pracuje s šestistupňovou sekvenční převodovkou. Náročným požadavkům okruhových závodů je podřízen soubor aerodynamických prvků, účinné chlazení, optimalizovaná výfuková soustava, výkonná brzdová soustava s kotoučovými brzdami vpředu o průměru 378 mm a nový podvozek s nastavitelnou charakteristikou tlumičů.

Letošní sezóna bude mít stejně jako ta loňská šest závodů. Po italské Monze se všechny závodní speciály přesunou do maďarského Hungaroringu, kde se závod pojede o víkendu 12. až 14. května. Následovat bude Nürburgring a poté portugalský okruh Vila Real. Dobrou zprávu máme pro české fanoušky. Velké finále série FIA ETCC se pojede na mosteckém okruhu. Přijdete Petrovi fandit?

Seznam letošních závodů FIA ETCC:

30. dubna

Monza, Itálie

14. května

Hungaroring, Maďarsko

27. května

Nürburgring Nordschleife, Německo

25. června

Vila Real, Portugalsko

17. září

Zolder, Belgie

8. října

Most, Česká republika

 

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!