Podívejte se na místo, kde tisíce Volkswagenů čekají na smrt

Volkswagen má celkem problém. Nemá kam dávat neskutečné množství aut, které zpětně vykoupil po vypuknutí aféry dieselgate. Už ani úřadům se nelíbí, že je nechává bez povšimnutí chátrat a jejich počty neustále rostou.
Podívejte se na místo, kde tisíce Volkswagenů čekají na smrt
Podívejte se na místo, kde tisíce Volkswagenů čekají na smrt
jacuzzibusguy

reklama

Na tohle parkoviště je dost smutný pohled. Tisíce VW tu tiše čekají na to, až je někdo sešrotuje. Jiný osud je bohužel nečeká, protože automobilka bude jen těžko opravovat takové množství ojetých vozů. Nikdy by se jí to nevyplatilo, protože taková oprava a následný zdlouhavý prodej by ji vyšel dráž než ekologická likvidace.

Není to ale jediný problém, se kterým se VW potýká. Německá automobilka si pronajala obrovské plochy na základně Air Force v Nortonu a podobně velké v baltimorském přístavu. Největší prostor se zaparkovanými auty je ale na opuštěném stadionu Silverdome ve městě Pontiac. Automobilka se s vlastníky pozemku dohodla na pronájmu, ale ti už se zapomněli dohodnout se zástupci města.

Nikdo neví, co s nimi

Právě podle nich se majitel parkoviště provinil v šesti bodech proti městské vyhlášce. A v Americe jde o dost závažný prohřešek. Úřady v tuto chvíli rozhodují o tom, co s auty bude, ale ve hře stále je možnost, že VW bude muset všechna auta z parkoviště ihned odstranit. A to je vzhledem k počtu vozidel zaparkovaných na ploše stadionu velký problém. Na základě nařízení amerických institucí je navíc Volkswagen nemůže ani vyvézt ze země. Na vývoz se totiž vztahuje nutnost předchozího schválení úprav motorů.

Jen těžko si představit, kam všechna ta auta Volkswagen „uklidí“. Nejhorší na tom je, že dieselgate stále pokračuje a o výkup vozu se v Americe hlásí další a další zákazníci. V Evropě se zatím nic podobného nekoná. Podle evropského práva totiž Volkswagen není povinný auta vykupovat. Musí je pouze opravit, což se postupně děje. Ale už i u nás se našli zákazníci koncernu, kteří chtějí alespoň finanční kompenzaci.

reklama

reklama