Poláky zachránila svodidla, Čechy čekal hrozivý pád

Kanárské ostrovy během závodů v rallye ukázaly, jak umí být nebezpečné. Česká posádka Jan Černý a Petr Černohorský nakonec skončila úplně mimo trať, když je neudržela svodidla.
Tomasz Kasperczyk a Damian Syty při nehodě
Tomasz Kasperczyk a Damian Syty při nehodě
FIA ERC

reklama

Rallye není sport pro slečinky. Profesionální jezdci musí mít nervy ze železa a nejspíš i snadno pratelné spodní prádlo. Myslíme si, že Honza Černý spolu se svým spolujezdcem ho domů nedovezli čisté. Ve čtvrté rychlostní zkoušce Rallye Islas Canarias byl totiž pilot do jedné zatáčky až příliš rychlý a auto nebyl schopen udržet na silnici. Sám pak přiznal, že se nechal trochu unést a na brzdy šel prostě pozdě. Ačkoliv v místě byla instalována bezpečnostní svodidla, ani ta posádce nebyla schopna pomoci. Na celý průběh nehody z pohledu, ze kterého mrazí, se můžete podívat níže.

 

Do podobně děsivě vyhlížející nehody se dostala i posádka Tomasz Kasperczyk - Damian Syty, kteří sedlají ostrý Ford Fiesta. Ti ovšem měli kliku…však vy víte odkud. V jedné ze zatáček šlo auto také mimo silnici, ale v tomto případě svodidla zafungovala a auto udržela nad hlubokým srázem. Jak by to vypadalo, kdyby tam nebyla, snad ani nechceme domýšlet. Záběry z jejich nehody nahánějí husí kůži, ale podstatné je, že se nikomu nic nestalo. Jen toho adrenalinu měla posádka ten den možná až dost.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!