Policejní BMW i8 nevydrželo ani měsíc. Posádka je v nemocnici

Je to jen pár týdnů, kdy jsme vám říkali o tom, že policie dostala k užívání futuristický hybridní supersport BMW i8. Hlídkovat měl především na moravských dálnicích, ale na těch ho teď nějaký čas nepotkáte.
Policejní BMW i8 nevydrželo ani měsíc
Policejní BMW i8 nevydrželo ani měsíc
BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Než se začnete policistům vysmívat, že nezvládli tak ostré auto a že jeli zbytečně rychle, musíme vše uvést na pravou míru. Chyba policistů to podle oficiálních vyjádření nebyla. Bohužel při jízdě dostal řidič auta cévní mozkovou příhodu, ztratil vědomí a s autem sjel do příkopu. Auto se zde zastavilo až o strom. Při nehodě utrpěl zranění i spolujezdec, který by měl mít vážně poraněnou páteř. Oba by měli být ve nemocnici, nicméně policejní mluvčí se k jejich aktuálnímu stavu nevyjádřila.

Zatím není úplně jasné, jak velké poškození BMW utrpělo, ale víme, že bude převezeno do Prahy do servisu. Jak dlouho bude oprava trvat zatím nikdo neřekl, ale ihned poté se má i8 vrátit zpět do aktivní služby. Rychle se ale vyrojily celkem zajímavé informace.

Podle všeho byl spolujezdcem při nehodě zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš. Proč zrovna on jako civilista v policejním voze seděl, není zatím jasné. Spekulace ale hovoří o tom, že se vše odehrálo ve chvíli, kdy byl vůz a jeho schopnosti předváděn delegaci prezidenta Zemana, který se prý tohoto představení vozu také účastnil. Informovalo o tom Krajské ředitelství policie. Zeman ovšem tvrdí, že policisté lžou. Prý byl v době nehody v posteli a četl si. Mluvčí hradu Jiří Ovčáček se ale ke všemu odmítl vyjádřit s tím, že komentuje pouze politické aktivity Hradu. V tuto chvíli případ už vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama