Policista dal sám sobě pokutu, když porušil rychlost

Někteří policisté měří dvojím metrem. Druhým rozdávají pokuty za kdejakou drobnost, ale sami parkují, kde se jim zachce, a na předpisy neberou ohledy. Neplatí to ale pro všechny.
Policistům obvykle pokuta nehrozí.
Policistům obvykle pokuta nehrozí.
Kristen Colesanti

reklama

Floridský šerif Chitwood si zjevně nemyslí, že by byl něco víc než ostatní. I on někdy za volantem poruší nějaký předpis, protože ruku na srdce, kdo z nás ne. Jenže je také připravený nést za to plné důsledky. Když ho nedávno změřil jeden z jeho podřízených při překročení rychlosti, seděl sice šerif v neoznačeném autě, ale policista svého šéfa samozřejmě okamžitě poznal nejen díky uniformě. Přesto ho zastavil, aby ho na rychlostní limit upozornil.

Tisícová pokuta pro šerifa

Ostatně Chitwood nejel zrovna pomalu, povolenou rychlost 90 km/h překročil asi o 35 km/h. Podle nás sice na široké rovné silnici nemusí jít o nic dramatického, ale policisté musí jít příkladem, sami takovou jízdu trestají a pravidla platí pro všechny. Nicméně jak už to tak mezi kolegy chodí, rozhodl se policista vyřešit přestupek jen domluvou a šerifa bez pokuty propustil. Tím by to obvykle pro všechny skončilo, v tomto případě se to ale nestalo.

Ještě téhož dne se totiž šerif na policistu obrátil s tím, že mu má vyměřit adekvátní trest. Tomu se údajně vlastního šéfa nejprve pokutovat nechtělo, ale nakonec policejní šéf vyfásl za výrazné překročení rychlosti mastnou pokutu 281 dolarů, tedy přes 7000 korun. Jak sám Chitwood říká, chtěl tím dát příklad svým podřízeným, aby si přestupky vzájemně neodpouštěli a neztráceli kvůli tomu důvěru veřejnosti. Protože policista se podle něj musí vždy "zachovat správně". Tak příště už snad pojede pomaleji...

Spravedlivého šerifa si můžete prohlédnout na tomto krátkém videu:

reklama

reklama