Policisté v Texasu osedlali pekelnou Corvette po zločinci

Tahle Corvette má krvavou historii a spoustu výkonu. Drogový dealer si ji nechal upravit tak, že ukáže záda i mnoha dnešním supersportům. Policie v Texasu tak získala ohromující stíhačku.
Corvette po zločinci teď slouží policii.
Corvette po zločinci teď slouží policii.
New Braunfels Police Department

reklama

Historie této Corvette Z06 z roku 2007 je jako z akčního filmu. Policie vůz zabavila spolu s množstvím dalších aut, šperků peněz a zbraní v roce 2011 při velkém zátahu proti skupině, která ve velkém převážela a prodávala pervitin. Nešlo přitom o žádné malé ryby, nýbrž o buňku obáváné organizace La Familia Michoacana, která se v Mexiku nechvalně proslavila mimo jiné stínáním hlav svých nepřátel včetně policistů a vojáků.

Ze zločince strážcem zákona

V roce 2013 pak byl vůz přidělen policejnímu sboru a také všechny náklady na polepy, majáky a další policejní výbavy byly hrazeny ze zabavených peněz. Už od svého původního majitele však měla Corvette spoustu drahé výbavy navíc – především závodní úpravy včetně zvýšení výkonu na celých 1005 koní. Stroj nicméně neslouží k pronásledování zločinců na dálnicích, ale především na komunitních akcích. Je to asi dobře, spolehlivost takto upravených aut nebývá zrovna nejlepší.

Aktuálně se policisté z texaského New Braunfels na Facebooku pochlubili fotkami auta a popsali celý jeho příběh, aby je obyvatelé nepodezírali, že vyhazují peníze daňových poplatníků za nesmyslná auta. Vůz nese název Coptimus Prime, který mu v roce 2014 vybraly místní děti ve facebookové anketě. Časem bude údajně prodán v aukci a peníze z prodeje poslouží na nákup nového vybavení nebo pro veřejné aktivity. Moc dlouho bychom ale s prodejem raději neváhali...

reklama

reklama