Poraďte nám, kde máme měřit, prosí Čechy policisté

Policistům dochází fantazie, a tak potřebují od veřejnosti pomoci s vytipováním nových míst, kde by měli rozdávat pokuty za rychlou jízdu. Na duben navíc plánují dopravní akci, při které budou rychlost trestat ve velkém.
Poraďte nám, kde máme měřit, prosí Čechy policisté
Poraďte nám, kde máme měřit, prosí Čechy policisté
Policie ČR

reklama

Ve středu 19. dubna vypukne velká dopravně bezpečnostní akce s názvem Speed Marathon. Během ní se policisté po celé České republice zaměří na rychlost účastníků silniční dopravy. Ačkoliv už podobné akce u nás probíhaly, letos to bude trochu jiné. Policisté totiž žádají veřejnost o pomoc s vyhledáváním nových míst, kam by se následně měli vypravit s radary.

Až do 28. února můžete na této interaktivní mapě označovat místa, na kterých by se alespoň občasné měření rychlosti hodilo. Pro už zadané lokality také můžete hlasovat, a to pozitivně i negativně. Policisté pak všechny tipy prý pečlivě projdou a ty nejlepší využijí. A to nejen během oné akce, ale i během klasických měření rychlosti kdykoliv v budoucnu.

Ačkoliv nám tenhle nápad nepřijde moc přínosný, je možné, že se ukáže opak. Možná policisté přestanou v maskovaných Octaviích nesmyslně měřit rychlost na rovných, bezpečných a přehledných úsecích. Je také možné, že hlavně městským příslušníkům dojde, že stát s radarem hned za cedulí, která označuje začátek obce, je prachobyčejné vydělávání na výplaty. A třeba je časem začneme potkávat na nebezpečných okreskách, kde se špatně předjíždí, nebo u škol.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!