Porsche pomůže vyvíjet limuzínu pro Putina

Rusko chce změnit své vládní garáže. Už by se tam neměly objevovat Mercedesy, BMW a Audi, ale ruské vozy. Bohužel žádné zatím nemají. A tak je pomůže vyvinout Porsche.
Ruské limuzíny
Ruské limuzíny
RG.ru
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rusko chce pomoct svým firmám i tím, že bude odebírat ruské vozy pro vládní účely. Jenže kde je vzít? Lada dnes žádný reprezentativní model nevyrábí. Nejluxusnější auto, které má v nabídce, nesahá ani po hloubku dezénu nejlevnějšímu autu od Mercedesu.

A tak bude ve spolupráci firem Sollers, GAZ, KAMAZ a ZiL postavena hned trojice vozidel na stejném podvozku. Má jít o limuzínu, SUV a také minivan. Jenže ani spojené síly těchto ruských firem nestačí, aby dosáhly dostatečně kvalitního cíle. A tak do projektu byl přizván i další subjekt – Porsche Engineering.

A že jde o projekt rusky překotný, dokládá i celá genealogie. Přechod na ruské vozy hlásal už prezident Boris Jelcin. Ten začal používat starou známou Čajku. Ale jen tehdy, kdy se mu to hodilo. Velmi často přesedlal do prodlouženého Mercedesu S nebo speciálního G. Bohužel se na projektu začalo pracovat velmi živelně. Několik zajímavých konceptů (nepojízdných), jeden pojízdný, ale nic konkrétního. Pak přišel do funkce Vladimir Putin, Dimitrij Medveděv a opět Putin. A každý z nich si dal za úkol podpořit ruské automobilky nakoupením vozidel z jejich produkce pro potřeby vlády. Jenže stále se nic nedělo. Patrně až eskalace mezinárodních vztahů kvůli situaci na Ukrajině přivedla Vladimira Putina k novému akčnímu plánu – už příští rok chce testovat prototypy a v roce 2017 už mít hotovou limuzínu.

Sbírka aut

Největší sběratelé aut světa

Zpráva z vládního deníku Rossijskaja Gazeta pak říká, že vyrábět se má ve fabrice UAZ v Uljanovsku a produkce má dostoupit hranice až 10 000 vozidel ročně. Většina aut má být totiž nabízena soukromým osobám a jen část půjde pro vládní účely.

 

P.S. Na titulním obrázku jsou návrhy těchto aut. Pochází ze stránek RG.ru

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama