Pro záchranu koťátka zastavili rušnou dálnici

Neobyčejná záchranná akce uzavřela před pár dny hlavní dopravní tepnu v centru Abu Dhabí. Řidiči museli zastavovat a čekat v kolonách, aby ze silnice mohlo být zachráněno malé kotě. Hezké gesto, ale stojí takové riziko za to?
Pro záchranu koťátka zastavili rušnou dálnici
Pro záchranu koťátka zastavili rušnou dálnici
iStock

reklama

A pak že v Dubaji řeší jen ropu a supersporty místní policie. I tady se totiž najde dost těch, kteří jsou schopni pro záchranu malého zvířecího života udělat takřka cokoliv. Právě v Abu Dhabí působí dobrovolní záchranáři, kteří se starají o pořádek na ulicích a také o podobně roztomilé případy. A tenhle je hodně roztomilý! Vždyť šlo o záchranu malého kotěte, které samo nebylo schopno přejít frekventovanou silnici. Vzhledem k hustotě dopravy se proto tito ochránci rozhodli, že nejlepší bude provoz na chvilku zastavit a kotě odnést do bezpečí. A nebojte, při celé záchranné akci nebyl zraněn ani žádný ze zachránců, ani to malé kotě. :)

Zajímavé ale je, jak na video ze záchrany reaguje prakticky celý svět. Možná se to zdá jako úplná hloupost, ale tohle kotě zaujalo skoro 3 miliony lidí na YouTube a takřka 2 tisíce lidí video sdílelo a komentovalo na Facebooku. Vypadá to, že přece jen máme my lidé v sobě ještě trochu toho citu a umíme řešit i jiné věci, než nesmyslné hádky a dohady. A stačilo k tomu jedno malé kotě a parta záchranářů.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!