Prohlédněte si jediné Pagani Huayra Rosso Monza v Česku

Už i v našich končinách začíná přibývat luxusních a jedinečných superaut. Tahle Huyara patří mezi to nejlepší a nejdražší, co u nás můžete potkat. Její specifikace trvala majiteli půl roku.
Pagani Huayra Rosso Monza
Pagani Huayra Rosso Monza
Daniel Martínek

reklama

Před nedávnem jsme vám říkali o prvním českém LaFerrari Aperta nebo o skvělém Lamborghini Aventador S, které je u nás zrovna k mání. Do této vskutku exkluzivní party českých supersportů se rozhodně může řadit i Pagani Huayra Rosso Monza. Modelová řada Huayra, kterou Pagani poprvé představil světu na Ženevském autosalonu v roce 2011, vzdává svým pojmenováním poctu Bohu větru dle pradávné legendy Inků žijících v Jižní Americe. Huayra nahradila předešlý model Zonda a její vývoj, včetně dlouhodobých silničních testů, trval téměř 5 let.

Základem vozu Pagani Huayra je vysoce pevný karbonový monokok, který doplňuje dvojice rámů vpředu a vzadu z chrom-molybdenové oceli. K nim jsou přichyceny obě nápravy a uložení motoru. Také povrchové díly jsou v zájmu udržení nízké hmotnosti vozu pouhých 1350 kg vyrobeny z kompozitních materiálů. Maximální rychlost vozu je 360 km/hod.

Vlastnoruční podpis tvůrce

Tento konkrétní kousek určený pro českého majitele byl vyroben ve městě San Cesario sul Panaro nedaleko italské Modeny, kde společnost Horacia Paganiho od roku 1992 sídlí. Na svém výrobním štítku nese pořadové číslo 51 z celkové série 100 kusů a rok výroby 2016. Najeto má zatím pouze 7 kilometrů, je také vlastnoručně podepsán Horaciem Paganim a tento podpis je zalakován na pravé zadní části karoserie v červeném barevném odstínu. Cena vozu je 1,5 milionu euro bez daně, tedy 39 600 000 Kč.

Chcete tuto krásku vidět na vlastní oči? Pak vyrazte na automobilovou slavnost Legendy, která se koná ve dnech 10.–11. června 2017 již tradičně v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!