Prohlédněte si nové interiéry pro Škodu Octavia

Nové potahové materiály sedadel, ambientní osvětlení s deseti volitelnými barvami, nově řešené přístroje i ovládací prvky. Škoda v rámci faceliftu Octavie rozšiřuje také nabídku výbav.
Škoda Octavia se změní také v interiéru.
Škoda Octavia se změní také v interiéru.
Škoda Auto

reklama

Nové funkce, materiály, designové prvky nebo vylepšené řešení obsluhy. To vše slibuje faceliftovaná Octavia, která zároveň nabídne systémy infotainmentu nové generace s displeji o úhlopříčce až 9,2 palce. Horizontálně orientovaný design působí o něco vzdušnějším dojmem, velké a jasně čitelné kruhové přístroje umístěné v přístrojovém štítu pak dostaly nový, graficky propacovanější vzhled.

Chytré držáky a vyhřívaný volant

Oblast komfortní výbavy přináší dvě zásadní novinky – vyhřívaný věnec volantu a tři personalizovatelné klíče. Jakmile vůz odemkne určitý držitel, jsou vyvolána jeho individuální nastavení. Ta se týkají nejen mnoha oblastí obsluhy, ale i volby jízdního profilu, asistenčních systémů, vnějšího a vnitřního osvětlení, klimatizace Climatronic, systémů infotainmentu či elektricky nastavitelných sedadel.

[[nid:]]

V modernizovaném modelu se nyní objeví i nové praktické detaily. Držáky lahví ve středovém panelu jsou tvarované tak, že do nich zapadne dno PET-láhve, což umožňuje její otevření jednou rukou. V zavazadlovém prostoru verze kombi je umístěna vyjímatelná LED-svítilna, kterou lze ke karoserii připevnit pomocí integrovaného magnetu. Opěradla předních sedadel mohou být vybavena sklopnými stolky.

Rychlý internet na cestách

V případě systémů Bolero, Amundsen a Columbus je displej proveden v novém skleněném designu. Příplatková funkce SmartGate navíc umožňuje přenos dat z vozu do chytrého telefonu. Ve vozech s navigačním systémem Amundsen lze zřídit WLAN-hotspot. Ten pasažérům umožňuje přístup k internetu pro chytrý telefon, notebook nebo tablet. Špičkový navigační systém Columbus dokáže vůz připojit k vysokorychlostnímu internetu LTE-Modul, který při stahování dosahuje rychlost až 150 Mbit za sekundu.

Nabídku hardwaru doplňují další komponenty: Phonebox (od výbavové verze Ambition), který bezdrátově indukčně nabíjí mobilní telefon a spojuje jej se střešní anténou, nebo soundsystém CANTON (rovněž od verze Ambition) s osmi reproduktory včetně centrálního na palubní desce a subwooferu v zavazadlovém prostoru. Na opěradla předních sedadel lze připevnit držáky tabletů a na přání je cestujícím na zadním sedadle k dispozici 230V zásuvka a USB konektor.

Nové doplňky a nadprůměrný prostor

Ve výbavové verzi Ambition je k dispozici nová černohnědá kombinace potahů, palubní deska je celá v černém provedení. Ostatní výbavové verze dostaly nové vzory potahových materiálů. Přepracovány byly i veškeré dekorační prvky. Ve výbavových verzích Style a Laurin & Klement dodává Škoda dekorační lišty ve dveřích sériově s ambientním osvětlením. Tenké světelné vodiče vyzařují decentní světlo v jednom z deseti volitelných odstínů.

Ve verzích liftback i kombi mají cestující na zadních sedadlech před koleny 73 milimetrů, což je hodnota dosahující úrovně vozů střední třídy. Zavazadlový prostor liftbacku nabízí 590 litrů, resp. 1580 litrů při sklopených zadních opěradlech, ve verzi kombi je to 610 a 1740 litrů. Pokud se sklopí opěradla zadních sedadel a opěradlo spolujezdce (volitelná výbava pro Ambition a Style) vejdou se do vozu předměty dlouhé až 2,92 metru.

reklama

reklama