První LaFerrari Aperta je v Česku! Stojí desítky milionů

Když budete mít štěstí, potkáte na našich silnicích jedno z 209 vyrobených LaFerrari Aperta. Zatím anonymní milovník italské automobilky si totiž udělal opravdu jedinečnou radost, za kterou podle odhadů zaplatil až 100 milionů korun.
První LaFerrari Aperta je Česku! Stojí desítky milionů
První LaFerrari Aperta je Česku! Stojí desítky milionů
Cossie670

reklama

Pravdou tedy je, že automobilka se k ceně otevřeného supersportu nikdy oficiálně nevyjádřila, ale v přepočtu zhruba 62 milionů (2,5 milionu dolarů) je částka, o které se v souvislosti s Apertou mluví nejčastěji. Zajímavé také je, že LaFerrari Aperta bylo vyprodané ještě před tím, než ho Ferrari oficiálně představilo na autosalonu v Paříži. 200 vyrobených kusů putovalo mezi vybrané klienty. Těch zbylých devět si nechala automobilka pro své interní potřeby, pro výstavy a marketingové akce. A také pro pana ředitele. :)

O pohon tohoto „kabrioletu“ se stará atmosférický dvanáctiválec o objemu 6,3 litru, kterému sekunduje hybridní systém KERS. Ano, to je ten, který znáte z monopostů F1. Celkový výkon je pak 963 koní. Tohle stádo umí Apertu z klidu na 100 km/h dostat ani ne za 3 sekundy, na 200 km/h pod 7 sekund a 300 km/h pokoří za 15 sekund. Maximální rychlost má omezenou na 350 km/h.

Podívejte se na fotky Cossieho670, který se k Apertě dostal opravdu blízko. Díky němu si můžete prohlédnout i ty nejmenší detaily. A je opravdu o co stát!

reklama

reklama