Prvnímu SUV španělské automobilky se daří. Ateca dostala další ocenění

Model Ateca, který je vyráběn v českých Kvasinách si připsal další body k dobru. Získal mezinárodní ocenění Best Buy Car of Europe in 2017 v rámci ankety AUTOBEST 2017, která patří mezi nejprestižnější na evropském kontinentu.
SEAT Ateca
SEAT Ateca
Seat

reklama

Porota šestnáctého ročníku ankety AUTOBEST vyzdvihla faktory, díky nimž je Ateca pro zákazníky nejlepší volbou ke koupi: design, komfort, snadné řízení, vynikající poměr cena/výkon i obchodní a servisní síť.

Po testování v Itálii na konci listopadu vzešel model Ateca z finálního hlasování jako nejlepší vůz v konkurenci dalších čtyř finalistů. Porota této prestižní ankety je složena z motoristických novinářů, kteří reprezentují 31 zemí, včetně České republiky.

SUV značky SEAT v současnosti překonává veškerá očekávání a pro španělskou značku je mimořádně důležitým vozidlem – nejen tím, že otvírá brány do jednoho z nejdynamičtěji rostoucích segmentů, ale i proto, že je vozidlem, které SEAT hodlá použít k boji s důležitými výzvami, jako je budoucnost městské mobility, jež bude vyžadovat nová řešení a nové technologie.

SEAT Ateca
Autor: Seat SEAT Ateca

Všestrannost modelové řady Ateca byla jedním z faktorů vysokého hodnocení porotou ankety AUTOBEST. Přeplňované motory, zážehové TSI a vznětové TDI, nabízejí výkon od 115 koní do 190 koní, k dispozici jsou verze s pohonem předních nebo všech kol v kombinaci s mechanickou převodovkou nebo dvouspojkovou převodovkou DSG. Rozsáhlá nabídka výbavy na přání zahrnuje přední světlomety LED, rozmanité asistenční systémy, mezi něž patří asistent pro jízdu v dopravní koloně a nový asistent pro stav nouze, i nejmodernější informační a zábavní systémy s 8“ dotykovým displejem a konektivitou Full-Link. Vrcholná verze X-Cellence nabízí elegantní interiér čalouněný Alcantarou a kompletní bezpečnostní výbavu, včetně systému Front Assist s funkcí nouzového brzdění ve městě, který detekuje chodce a upozorňuje řidiče na potenciální kolizi. V nouzové situaci dokáže systém vůz automaticky zabrzdit.

reklama

reklama