Rekordně drahý McLaren P1 dá maximálku za 16 sekund

Vydělávat peníze se snaží každý, někteří však mají pro tuto činnost zvláštní nadání. Koupit hodně drahé auto a prodat ho za ještě mnohem vyšší částku je v takových kruzích obzvláště oblíbená zábava.
Rekordně drahý McLaren P1
Rekordně drahý McLaren P1
McLaren

reklama

Přesně to se stalo na dražbě Sotheby‘s ve Scottsdale, kde se dražil exkluzivní McLaren P1. Tohle auto vyrobili pouze v počtu 371 kusů, a tak je jasné, že je o něj velký zájem. Každý trh měl navíc určený počet kusů, které se budou moci prodat. O to víc je o P1 zájem mezi sběrateli a bohužel i překupníky.

Právě ti mají na svědomí neskutečnou cenu, která se nakonec zastavila na částce 2,09 milionu dolarů, tedy více než 50 milionů korun. To je nárůst oproti původní pořizovací ceně takřka 60 % – a to jde vlastně o ojetý kus. Původně byl totiž tento konkrétní McLaren prodán dealerem na Floridě místnímu podnikateli. Ten se s ním jen krátce projel a hned na něm chtěl vydělat, což se zjevně povedlo.

Jak velí doba, McLaren P1 stejně jako třeba Ferrari LaFerrari kombinuje spalovací motor a elektromotor. Benzinová V8 disponuje objemem 3,8 litru a při kombinaci s elektromotorem nabízí 674 kW/916 koní. Tuhle sílu posílá na zadní kola sedmistupňová dvouspojková převodovka. Zrychlení z 0 na 100 km/h se odehraje pouze za 2,8 sekundy, z 0 na 200 km/h za 6,8 sekundy a na 300 km/h, což je i maximální elektronicky omezená rychlost, doletí za 16,5 sekundy.

reklama

reklama