Rez nad zlato. Tenhle vrak stojí hodně přes milion

Ceny klasických aut jsou každým rokem extrémnější a někteří sběratelé vezmou za vděk prakticky čímkoliv. I auto ve zcela zoufalém stavu tak může mít překvapivě vysokou hodnotu.
Pozůstatky Jaguaru E-Type z roku 1962.
Pozůstatky Jaguaru E-Type z roku 1962.
Classic Car Auctions

reklama

Pokud toužíte po krásném Jaguaru E-Type 3.8 Coupe z první poloviny 60. let, který bude v pěkném stavu a s relativně nízkým nájezdem, připravte si minimálně 5 milionů korun. Chcete-li si však svůj sen splnit i s několikanásobně menším rozpočtem, budete muset poněkud slevit ze svých požadavků. Respektive, hodně slevit. Za odhadovaných 38 až 44 tisíc liber (skoro 1,4 milionu korun) se totiž aktuálně bude dražit vůz, který v hodnocení stavu získal pouhé 2 body z možných 135.

Jedná se o vůz s číslem 282 z roku 1962, jehož historie je do značné míry neznámá. Předpokládá se, že měl dva majitele, a podle všeho se na něj nesáhlo od roku 1997. Dobrá zpráva je, že číslo motoru sedí s číslem karoserie. Jak napovídá označení auta, jde o šestiválec o objemu 3,8 litru. Převodovka už však pochází z jiného vozu. Původní barva byla modrá Opalescent Blue, později byl přelakován na bílo a nakonec dostal červenou kapotu a dveře z jiného auta.

Pro schopného restarátora by i zdánlivě beznadějný případ mohl představovat zajímavou příležitost, čemuž ostatně napovídá i požadovaná cena.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!