Řidič „hodil myšku“ před kamion, karma ho tvrdě ztrestala

Když se rozhodnete zbrkle vecpat do vedlejšího jízdního pruhu, dbejte na to, aby v něm zrovna nejelo nákladní auto plně naložené cihlami. Jeho řidič sice šlápl na brzdy, fyzika s několika tunami cihel v zádech je ale snadno přeprala.
Řidič „hodil myšku“ před kamion, karma ho tvrdě ztrestala
Řidič „hodil myšku“ před kamion, karma ho tvrdě ztrestala
RoadCams

reklama

Podobně zbrkle se asi občas chová každý řidič, který tráví hodně času v městských ulicích. Každých dvacet metrů je semafor nebo alespoň přechod pro chodce, a tak se nějakému tomu kličkování mezi jízdními pruhy čas od času nevyhneme. Asi nemusíme zdůrazňovat, že je ale při takovém počínání potřeba dbát zvláštní opatrnosti. Možná to nedošlo řidiči osobního auta, který po jednom manévru skončil pod velkou hromadou cihel.

A přitom jen stačilo dávat větší pozor a předvídat, že plně naložené nákladní auto není schopno zabrzdit na dvou metrech. Řidič toho náklaďáku se přitom ze všech sil snažil zabránit případné srážce, při které by s sebou vzal minimálně ta dvě auta před sebou. Najel si proto na travnatou plochu vedle silnice, kde se mu sice podařilo zastavit, ale fyzikální zákony už neokecal.

Plocha byla lehce nakloněná, a proto se náklad převážil a všechny cihly se ve chvilce vysypaly na auto, které stálo vedle. Až je nám posádky líto, protože to pro ni musel být obrovský šok. Velkým překvapením je, že se za pomoci ostatních řidičů dostala ze zasypaného auta během několika sekund ven. Tak příště si  snad dotyčný řidič dá větší pozor, před kým brzdí.

reklama

reklama