Silnější Octavia RS i nový Scout jdou do prodeje. Známe české ceny

Česká Škoda zahájila příjem objednávek na modernizovanou Octavii RS o výkonu až 230 koní a model Scout se speciálním režimem Off-road. Zveřejnila také nové ceny a výbavy.
Posílená Octavia RS v provedení kombi.
Posílená Octavia RS v provedení kombi.
Škoda Auto

reklama

Posílená Škoda Octavia RS nyní začíná na částce 696 900 korun, některé prvky výbavy nicméně nově nabízí již ve standardu. Mimo jiné Full-LED přední světlomety, LED mlhovky i zadní svítilny, infotainment Bolero s osmipalcovým dotykovým displejem a SmartLink+, Bluetooth handsfree s hlasovým ovládáním, bezklíčkový přístup i startování, parkovací senzory vpředu i vzadu a multifunkční sportovní volant. Hodnotu těchto doplňků Škoda vyčíslila na 47 tisíc korun.

Benzínová verze „eresa“ s motorem 2,0 TSI byla současně posílena na výkon 169 kW, tedy 230 koní. Ten byl dosud vyhrazený pouze pro vrcholnou variantu RS 230, které se vyrobil omezený počet. Mluví se nicméně o tom, že v budoucnu by se měla objevit další speciální edice se zvýšeným výkonem, tentokrát s označením RS 245.

Scout v prémiové výbavě

Cena modernizované Octavie Scout startuje na 759 900 korunách, už v základní specifikaci však podle Škody najdeme výbavu rozšířenou o prvky v hodnotě přes 80 tisíc korun. Zahrnuje kompletní sadu LED světel, ambientní osvětlení interiéru, vyhřívaný volant, bezklíčkový systém KESSY a parkovací senzory vpředu i vzadu. Standardem je také infotainment Bolero s osmipalcovým dotykovým displejem a SmartLink+, Bluetooth handsfree s hlasovým ovládáním a multifunkční volant.

Terénní schopnosti podporuje Driving mode select s režimem Off-road, interiér disponuje čalouněním sedadel funkční tkaninou Thermo Flux, kryty pedálů z ušlechtilé oceli či deštníkem pod sedadlem.

Pouze silnější motory

Octavia RS, včetně provedení kombi, je k dispozici výhradně s dvoulitrovými jednotkami TSI a TDI. Posílený motor 2,0 TSI s výkonem 169 kW (230 koní) lze kombinovat s manuální šestistupňovou převodovkou či automatickou šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG (od 746 900 Kč). Motor 2,0 TDI o výkonu 135 kW (184 koní) lze taktéž volitelně kombinovat s šestistupňovými manuálními (od 707 900 Kč) či automatickými dvouspojkovými převodovkami DSG (od 757 900 Kč). Pohon všech kol nabídne Octavia RS v kombinaci s motorem 2,0 TDI a DSG za cenu od 812 900 Kč.

Scout je v nabídce se zážehovým agregátem 1,8 TSI (132 kW) a vznětovou jednotkou 2,0 TDI s výkony 110 a 135 kW. Výhradně se šestistupňovou automatickou dvouspojkovou převodovkou DSG je k dispozici benzinový motor (od 771 900 Kč) a 2,0 TDI s výkonem 135 kW (od 811 900 Kč). Motor 2,0 TDI s výkonem 110 kW se pojí s manuální šestistupňovou převodovkou (od 759 900 Kč). Octavia Scout je vždy dodávána výhradně s pohonem všech kol.

Lepší výbava pro všechny Octavie

Přepracované modely Škoda Octavia disponují rozšířenou konektivitou Škoda Connect, kde je k dispozici například dopravní zpravodajství v reálném čase včetně plánování objízdných tras, aktuální předpověď počasí, zpravodajství či vzdálený přístup k informacím o vozidle. Pro vrcholný infotainment Columbus navíc i služby Google Earth a Street View.

Mezi novinky v oblasti asistenčních systémů patří například asistent pro jízdu a couvání s přívěsem Trailer Assist, systém Front Assist doplněný o prediktivní ochranu chodců, zdokonalený parkovací asistent či vylepšená couvací kamera Rear View Camera s ostřikovačem a dynamickými vodícími čarami. Systémy Blind Spot Detect a Rear Traffic Alert pomocí radaru v zádi jistí vůz při přejíždění z pruhu do pruhu a pomáhají bezpečně vycouvat z parkovacího místa.

Škoda Octavia Scout se představila v nové generaci.

Tohle je nová Octavia Scout. Má zvýšený podvozek a silné motory

Nová Škoda Octavia RS

Škoda odhalila nejsilnější Octavii v historii. Prohlédněte si nové RS

reklama

reklama