Škoda chystaná na veteránskou výstavu přehlídku svých historických modelů

Právě dnes v německém Essenu startuje Techno Classica, tedy výstava klasických aut, která se řadí mezi ty nejzajímavější v Evropě. Škoda Auto zde představí paletu báječných exponátů.
Škoda 130 RS
Škoda 130 RS
Škoda Auto

reklama

Essen je jen pár hodin cesty, a až do 9. 4. 2017 si tak můžete naplánovat celkem zajímavý výlet. A protože naše domácí automobilka vždy ve své historii byla velmi produktivní a navíc odvážná, bude na výstavě na co koukat. Nalákat nás chce například na aerodynamický prototyp Škoda 935 Dynamic, který se představil na autosalonu v Praze v roce 1935 a vzbudil velkou pozornost svými proudnicovými tvary. Na Techno Classica návštěvníci uvidí jediný dochovaný exemplář po náročné a precizní renovaci.

Krom toho zde automobilka připomene výročí třicet let od debutu moderně řešeného hatchbacku Škoda Favorit. Ten měl světovou premiéru 16. září 1987 na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Vznikal v nelehkých dobách socialistické éry, i tak se ale týmu konstruktérů podařilo vytvořit zajímavý automobil s moderní koncepcí. Jeho design byl dílem italského studia Bertone.

Škodovka ale návštěvníkům představí i svou zajímavou závodní historii. 40 let od zisku cenného „double“ na Rally Monte Carlo 1977 ve třídě do 1300 cm3 připomene Škoda 130 RS. S tou zvítězila posádka Václav Blahna/Lubislav Hlávka, stříbrnou pozici vybojovali Milan Zapadlo/Jiří Motal. 117leté angažmá značky v motoristickém sportu ukáže i aktuální Škoda Fabia R5, a to stylově v designu připomínajícím RMC 1977.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!