Škoda odhaluje svůj první elektromobil. Bude to SUV

Už nějakou dobu se mluví o tom, že Škoda chystá elektrický crossover kombinující kupé a SUV. Nyní bylo potvrzeno jméno konceptu i jeho základní parametry a také víme, že představení proběhne již brzy.
Škoda odhaluje svůj první elektromobil. Bude to SUV
Škoda odhaluje svůj první elektromobil. Bude to SUV
Škoda Auto

reklama

Ať se nám to líbí, nebo ne, budoucnost automobilismu leží v alternativních, především pak elektrických pohonech. Před pár dny předvedlo například BMW svou vizi buducnosti, a ta se točí jen kolem elektřiny a autonomního řízení. A podobným směrem se bude ubírat také domácí Škoda Auto, která už na autosalonu v Šanghaji, který proběhne od 21. do 28. dubna 2017, představí svou horkou novinku v podobě konceptu s názvem Vision E.

Zatím tedy víme, jaká by měla být silueta konceptu, o technice ale automobilka zatím nic neprozradila. Mluví ale o „skvělém designu, o emocích a o luxusních materiálech“. Co na tom bude pravdy, to uvidíme až za měsíc. Tento koncept ovšem znamená u škodovky malou revoluci. S jeho podobou ukáže jak možné technologie, tak designový směr, kterým se v případě svých moderních modelů bude ubírat.

S největší pravděpodobností se nové a plně elektrické SUV odkloní od klasické platformy MQB a bude postaveno spíše na MEB. Vzhledem k premiéře právě v Šanghaji je také možné, že automobilka zde představený koncept bude dále směrovat především na čínský trh.

reklama

reklama