Škodě se daří, každý zaměstnanec dostane 45 tisíc

Loňský rok byl pro škodovku rekordně úspěšný, vydělala desítky miliard korun. Vedení firmy se proto rozhodlo každému zaměstnanci vyplatit jednorázový bonus 45 000 korun.
Škodě se daří, každý zaměstnanec dostane 45 tisíc
Škodě se daří, každý zaměstnanec dostane 45 tisíc
Škoda Auto

reklama

Provozní zisk škodovky se v loňském roce zvýšil o 30,9 % na konečných 1,2 miliardy eur. Tržby pak dosáhly zvýšení o 9,8 % na 13,7 miliardy eur, tedy v přepočtu 370,2 miliardy Kč. Na základě těchto čísel vyplácí Škoda Auto bonusy každoročně, ale ještě nikdy nedosahovaly takové výše. V praxi ovšem automobilka zaměstnancům vyplácí bonusy dva. Jen bonus za to, jak se daří zaměstnavateli, činí letos 41 tisíc korun.

K tomu škodovka vyplatí již loni s odbory vyjednanou jednorázovou platbu 4 tisíce. Navíc je tu ještě jedna prémie, které se říká zaručený bonus. Ten se počítá koeficientem 1,3 z dekretové mzdy zaměstnance. I ten bude letos vyšší, protože podle kolektivní smlouvy se tarifní mzdy od ledna navýšily o tři procenta. Ten zaměstnavatel rozděluje do dvou plateb. Před Vánocemi a v létě. 45tisícový bonus zaměstnanci Škoda Auto dostanou v květnu s dubnovou výplatou.

reklama

reklama