Škodovka představila novou Octavii RS 245. Je nejsilnější v historii

Škoda Auto veze na autosalon v Ženevě i dosud nejsilnější provedení Octavie RS. Má o 15 koní víc než předchozí generace a stovku zvládne za 6,6 sekundy.
Škoda Octavia RS 245
Škoda Octavia RS 245
Škoda Auto

reklama

Ženevský autosalon bude, co se škodovky týče opravdu nabitý. Ukáže totiž svá SUV Kodiaq Sportline a Kodiaq Scout. K těmto modelům se přidá ostrá Octavia RS 245, která má pod kapotou benzinový čtyřválec o objemu 2 litry, který nabídne výkon 180 kW (245 koní) a točivý moment 370 Nm. Nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h, zrychlení z klidu na 100 km/h zvládne za 6,6 sekundy. Verze kombi je pak jen o setinku pomalejší. Octavia RS 245 má poháněna pouze přední kola, kterým v zatáčkách pomůže diferenciál s elektrohydraulicky ovládanou svorností.

Nová ostrá Octavia má oproti té standardní o 14 mm nižší podvozek a dostala také slušivá 19palcová kola z lehkých slitin. Tak jako klasická faceliftovaná Octavia, má i provedení RS 245 dělená přední světla, ale jinak se designově trochu liší. Nechybí několik detailů v lesklé černé barvě a také černě lakované koncovky výfuku. V interiéru nabídne sportovní sedadla, která jsou čalouněná Alcantarou a mají zvýšené boční vedení a integrovanou hlavovou opěrku.

Škoda Octavia RS 245
Autor: Škoda Auto Škoda Octavia RS 245

Plejáda asistenčních systémů

I nová Octavia RS doslova přetéká asistenčními systémy. Novinkami jsou asistent pro couvání s přívěsem, prediktivní ochrana chodců, který brzdí při hrozící kolizi s chodci, Blind Spot Detect, který varuje před vozidly v mrtvém úhlu zpětných zrcátek, Rear Traffic Alert, jehož senzory na zádi varují při vycouvávání z parkoviště před vozy, blížícími se z boku, Manoevre Assist, který při parkovacích manévrech brzdí vůz při jízdě vpřed i při couvání, pokud senzor rozpozná překážku a Crew Protect Assist, který při hrozící nehodě zavře okna a střešní okno a předepne bezpečnostní pásy řidiče a spolujezdce. Nechybí ani adaptivní tempomat Adaptive Cruise Control, který je aktivní až do rychlosti 210 km/h.

Škoda Octavia RS 245
Autor: Škoda Auto Škoda Octavia RS 245

reklama

reklama