Sportovní kombíky mají šťávu. Tyhle bychom opravdu chtěli

Alfa Romeo, BMW nebo Mercedes jsou značky, které umí i praktické kombíky dělat opravdu krásné, rychlé a zábavné. Podívejte se na tři taková auta, která jsou snem každého chalupáře.
Alfa Romeo Giulia jako atletický kombík.
Alfa Romeo Giulia jako atletický kombík.
X-Tomi Design

reklama

BMW teprve před pár dny odhalilo novou řadu 5, Mercedes představil bestiální třídu E v provedení 63 AMG S a Alfa Romeo postupně uvádí na trh další verze Giulie. Ani jedna automobilka však u těchto aut zatím neukázala provedení kombi, přestože všechny mají ve výrobě pohledných ostrých stěhováků tradici. Třeba kombíky Alfa Romeo 156 a 159 patřily k nejkrásnějším autům vůbec, velké hranaté Mercedesy od AMG jsou zase neuvěřitelní trhači asfaltu a nová generace třídy E dostala přes 600 koní.

A tak museli nastoupit nezávislí designéři, kteří nám velmi zdařile zprostředkovali E63 AMG Estate, M5 Touring a Giulii Estate.

BMW se kvůli historicky nízkým podejům emkových kombíků v předchozích generacích nejspíš opět nedočkáme a také osud Alfy je zatím ve hvězdách, zato Mercedes na trh zaručeně dorazí. Kdyby se však dala koupit všechna, kterým byste skříň z Ikey odváželi nejraději?

Takhle by mělo vypadat příští BMW M5.

GALERIE: Nová "pětka" od BMW také ve verzi M5 a kombi

Mercedes-AMG E63 S je továrna na výkon.

Brutálnější než kdy dřív. Nový Mercedes-AMG E63

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!