Stařičký hot rod versus Jeep se 700 koní. Kdo bude rychlejší?

Vsadíte si na monstrózní Jeep Grand Cherokee SRT Trackhawk, který ujede i mnoha supersportům, nebo spíš na vydatně upravený Ford Model A z roku 1930?
Stařičký hot rod versus Jeep se 700 koní.
Stařičký hot rod versus Jeep se 700 koní.
Jeep UK

reklama

V Americe vždy milovali úpravy stařičkých aut do podoby našlapaných bestií, které snídají trávu kolem silnice. A přesně tak vypadá i původně obyčejný Ford Model A z roku 1930, který prošel parádní přestavbou. Z původně zrezlého historického auta zbyla jen část karoserie, pod kterou se nastěhoval monstrózní agregát. Jde o velké Desoto Hemi o objemu 5,4 litru, které krom několika úprav disponuje rovnou trojicí karburátorů. Výsledný výkon je tak 308 koní, které s muší vahou auta nemají vůbec žádný problém.

Proti němu se na sprint na čtvrt míle postaví absolutní vrchol opulentnosti a horečky jménem výkonná SUV, tedy Jeep Grand Cherokee SRT Trackhawk. Ano, to je to zběsilé monstrum, které když se rozjede, zní jako by se hroutil svět. Pod kapotou mu bije velké, 6,2litrové osmiválcové srdce s kompresorem, které na všechna kola posílá výkon 717 koní a točivý moment 881 Nm. Z klidu umí na 100 km/h vystřelit za 3,5 sekundy, k čemuž mu pomáhá nejen pohon všech kol, ale hlavně promakaný systém Launch Control.

Nesourodější auta už se proti sobě asi postavit nemohla. A i když jejich výkony hovoří zcela jasně pro Jeep, který by si měl s malým Fordem během sprintu doslova utřít nos, Model A se statečně drží. Má sice o hodně nižší výkon, ale právě jeho hmotnost mu dovoluje šlapat mnohem výkonnějšímu Jeepu na paty. Jen se na to podívejte sami.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!