Student žil roky jako milionář. Díky chybě banky

Drahá auta, divoké večírky, nákupy za statisíce. Tak vypadal život mladého studenta, kterému banka nedopatřením umožnila utratit desítky milionů. Sám přitom na účtu neměl nic.
Luxusní Aston Martin V8 Vantage.
Luxusní Aston Martin V8 Vantage.
Aston Martin

reklama

Až do konce života bude nejspíš splácet dluhy, může ale říct, že si alespoň chvíli žil jako král. Australský mladík Luke Moore během dvou let utratil 2,1 milionu australských dolarů, v přepočtu přes 40 milionů korun, přestože na účtu měl nulu. Umožnila mu to chyba na straně banky, která ho nechala jít neomezeně do mínusu bez jakéhokoliv postihu. Na obrovské útraty se pak přišlo jen náhodou.

Luke tak jezdil v Aston Martinu, Maserati i dalších drahých autech, koupil si originální dres legendárního basketbalisty Michaela Jordana, vlastnil rychlý člun a pořádal večírky se striptérkami a kokainem. Z peněz své banky také platil hypotéku na byt a naplno si dopřával život mladého milionáře. Paradoxní je fakt, že šlo o studenta práv.

Když se na chybu přišlo, byl Luke nejprve odsouzen na čtyři roky vězení za podvod, nyní se mu však podařilo uspět s odvoláním. Soud nakonec prohlásil, že na vině byla především banka samotná, a mladý Australan tak jen musí zaplatit všechny škody. Byl mu nicméně zabaven majetek a zbylé peníze musí postupně splácet, takže dnes bydlí u rodičů, jezdí starou ojetinou a rád by co nejdříve dostudoval práva – jeho osobní zkušenost v tom může být jistě výhodou.

Kdyby se mohl vrátit v čase, prý by už stejnou věc kvůli chvíli zábavy rozhodně neudělal. Zdá se tak moudřejší pokusit se o úspěšný život tvrdou prací, jako se to nedávno podařilo britskému teenagerovi.

reklama

reklama