Supersport do terénu. VelociRaptor má výkon Lamborghini

Nejslavnější tvůrce extrémně rychlých Fordů opět úřadoval. Americká firma Hennessey představila svou verzi už tak divokého Fordu Raptor, kterému přidala několik stovek koní navíc.
Hennessey VelociRaptor je supersport do terénu.
Hennessey VelociRaptor je supersport do terénu.
Hennessey

reklama

To jméno je pojem. VelociRaptor není pouze jeden z nejlepších názvů v automobilové historii, ale především pozoruhodný kus techniky. A nyní přijíždí ve své nejnovější generaci. Základem je jako obvykle nezastavitelný Ford F150 Raptor, jehož šestiválec 3,5 litru má výkon 450 koní a točivý moment 692 Nm. Pokud pod taktovkou Hennessey doufáte ve výměnu za osmiválec, musíme vás zklamat, výsledek je nicméně i tak působivý.

Predátor na kolech

K dispozici jsou tři balíčky vylepšení, který výkon zvyšují na 500, 600 a 700 koní. Vše závisí jen na vaší odvaze a velikosti konta. Vůz na fotkách je "zlatá střední cesta" s výkonem 600 koní a točivým momentem 843 Nm, což stačí ke rzychlení z 0 na 100 km/h za 4,2 sekundy. Tato úprava vyjde na 22 500 dolarů (570 tisíc korun). Pokud chcete ještě o 100 koní víc, musíte si připravit 49 500 dolarů (skoro 1,3 milionu korun). V plánu je prý i úprava na 800 koní, ta však bude ještě vyžadovat další vylepšení desetistupňové převodovky.

Změny na motoru jsou samozřejmě velmi rozsáhlé, od kompletně přepracovaného systému přeplňování se dvěma turby, přes rozvody, chlazení nebo přívod vzduchu až po nastavení řídící jednotky. K dispozici jsou také dva offroad pakety, které zahrnují nové nárazníky a světla, ještě větší kola a pneumatiky, zvýšení kompletně přepracovaného podvozku o tři palce, brzdy Brembo, výkonný naviják a další vychytávky.

reklama

reklama