Tajemnou Supru našli uprostřed lesa po 25 letech

Mladý australský blogger a drifter se díky své vášní pro jízdu dveřmi napřed přestěhoval do Japonska. A když začal slýchat historky o opuštěné drifterské legendě kdesi v lesích, rozhodl se ji najít.
Tajemnou Supru našli uprostřed lesa po 25 letech
Tajemnou Supru našli uprostřed lesa po 25 letech
noriyaro

reklama

Mladý milovník kouřících pneumatik se jmenuje Alexi a v Japonsku žije už od roku 2008. Léta poslouchal od svých drifterských kamarádů zvěsti o tom, že kdesi v lesích je zapomenutá Toyota Supra, kterou roky nikdo neviděl a vlastně nikdo pořádně neví, kde ji hledat. Aleximu to nedalo a rozhodl se, že ji za každou cenu vypátrá. A povedlo se!

Po pár týdnech pátrání Supru v lesích opravdu našel, a protože jeho druhou vášní je natáčení videa, nezapomněl nález patřičně zdokumentovat. Vy si tak můžete důkladně prohlédnout legendárná japonské auto, které od roku 1992 leží uprostřed lesa, aniž by na něj kdokoliv sáhl. Také na to bohužel už vypadá. Z velké části ho pohltila příroda, část oken autu chybí a interiér i kastle jsou hodně zdevastované. Zajímavá je ale přítomnost vnitřního bezpečnostního rámu. Ten není zrezlý, jen má lehce oloupaný lak.

Pozůstatek nehody?

Ten také naznačuje, k čemu původně auto sloužilo. Podle legend, které se kolem ztraceného auta vytvořily, totiž auto patřilo amatérskému závodnímu jezdci, který v kopcích trénoval drifty. Ostatně, to v Japonsku dělá skoro každý. :) Jednou mu to ale nevyšlo a i s autem spadl pod silnici, do tehdy nižšího lesního porostu. Řidiči se prý nic nestalo, ale auto tam nechal ležet a od nehody odešel.

Jestli chtěl Supru vytáhnout později a jen na 25 let zapomněl, už se dnes nikdo nedozví. Ostatně Alexi ji tam prý asi také nechá. Je totiž možné, že kdyby ji vyhrabal z listí a vymotal z kořenů, nejspíš by se rozpadla. Takhle může sloužit jako konečně nalezená připomínka toho, že zatáčky bývají zrádné.

reklama

reklama